Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zero nudy, ani jednego marudy! Finał projektu TESCO!

16 lipca br. w Domu Kultury w Tuchowie miał miejsce finał projektu „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda”. Od poniedziałku (11 lipca) do piątku (16 lipca) prawie trzydzieścioro dzieci wzięło udział w zajęciach o charakterze edukacyjnym, kulturowym, rekreacyjnym i ruchowym zorganizowanych w ramach programu TESCO „Decydujesz Pomagamy”.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Zabawa była na całego! Uczestnicy zajęć – dzieci w wieku od 6 do 12 lat – wakacyjny tydzień spędzili z bohaterami bajek i filmów. Stworzyli własne identyfikatory, wzięli udział w ćwiczeniach aktorskich, pantomimicznych i filmowych. Świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami i rozwiązali kalambury. Wcielili się też w role superbohaterów, wykonali przypinki mocy – butony oraz gigantyczne chmurki – dymki. Stworzyli kolorową scenografię filmową, wzięli udział w zabawach ruchowych i konkursach sprawnościowych. Stali się też detektywami poszukującymi zaginionych klocków, a podczas gry terenowej – miejskie podchody rozwiązali niejedną zagadkę. Swoje najdziwniejsze sny zobrazowali na barwnych ilustracjach. Snuli przedziwne historie i bajki. Jednym słowem świetnie się bawili, a przy okazji zapewne wiele się nauczyli. A na zakończenie, podczas finału, oj działo się działo… Dzieciaki chętnie wzięły udział w „zabawach naszych dziadków”, warsztatach rękodzielniczych, zwiedziły i poznały tuchowskie kino „od kuchni” oraz własnoręcznie wykonały bajkowe koszulki. Otrzymali też dyplomy i nagrody za udział w zajęciach i konkursach . W tym czasie rodzice i opiekunowie wzięli udział w warsztatach z psychologiem. Wieczorem w tuchowskim amfiteatrze rodzice wraz ze swoimi pociechami obejrzeli film zmontowany ze zdjęć i filmów z zajęć, w którym uczestnicy tygodniowych zajęć zagrali główne role. Na zakończenie wszyscy chętni mogli obejrzeć seans filmowy w kinie plenerowym, siedząc w wygodnych leżakach.

Zaplanowany na niedzielę 17 lipca, w ramach realizacji projektu seans filmowy niestety nie mógł się odbyć z uwagi na bardzo złe warunki atmosferyczne. Seans ten zaplanowany został na 30 lipca br. na godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy!

Składamy serdeczne podziękowania dla animatorek: Marcelki i Zuzi, które przeprowadziły zajęcia i warsztaty. Dziękujemy również paniom ze Stowarzyszenia „Moje Siedlisko” z Siedlisk oraz Młodzieżowej Radzie Gminy Tuchów za zaangażowanie i włączenie się do zabawy z dzieciakami.

Uff… daliśmy radę! Było kolorowo, energicznie i wesoło.
Kochane dzieciaki! Jesteście wspaniali, a Wasza energia jest niewyczerpana!!!

Projekt zrealizowany został przez grupę nieformalną Nastawieni Na Kulturę i Dom Kultury w Tuchowie. Projekt dofinansowany z Programu „Decydujesz Pomagamy”, organizowanego przy współpracy ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o., Fundacją Tesco Dzieciom oraz Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Skip to content