Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Żyj smacznie i zdrowo

Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Siedliskach znaleźli się wśród pięciu zwycięskich szkół 6 edycji ogólnopolskiego konkursu: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.

7 czerwca przedstawiciele marki Winiary – zespół ds. programu „Żyj smacznie i zdrowo” wraz z Ewą Kaczmarek pomysłodawczynią i realizatorką tegoż programu – przyjechali do naszej szkoły i wręczyli zwycięskiej klasie III A zestawy sprzętu kuchennego w postaci blenderów. Upominek otrzymał każdy uczeń. Oprócz tego zostały zorganizowane warsztaty kulinarne z udziałem kucharza i dietetyka programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY oraz vlogera Blowa!

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Nasi laureaci zasługują na uznanie, zwłaszcza za pracowitość, pomysłowość, kreatywność i zapał. Warto podkreślić współudział w sukcesie osób, które przyczyniły się do zwycięstwa naszego zespołu. Są to liczni nauczyciele z naszej szkoły.

Tę piękną dla nas uroczystość zaszczycili swoją obecnością wiceburmistrz Tuchowa Kazimierz Kurczab, sołtys wsi Siedliska Jerzy Urbanek, dyrektor GAO Danuta Suchan oraz radna Małgorzata Gacek. To było kulinarne show przypominające kulinarne programy telewizyjne, gotowanie na żywo pod czujnym okiem kucharza-profesjonalisty, podglądane okiem kamery, co mogliśmy obserwować na ekranie. Przy 5 stanowiskach 5 kulinarnych ekip, 60 minut na przygotowanie według przepisu śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji! To było nie lada wyzwanie, z którym nasi gimnazjaliści poradzili sobie doskonale! W międzyczasie quiz i znowu wiedza sprawdzona od A do Z! Uczniowie udowodnili, że wszystkie działania nie poszły na marne! Najlepsi w nagrodę otrzymali Power Banki 10000 mAh. Jesteśmy świetnie wyedukowani na temat zdrowego odżywiania, co zawdzięczamy programowi „Żyj smacznie i zdrowo”.

Skip to content