Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

12. Tuchowski Maraton Głośnego Czytania

Już po raz piętnasty fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom organizuje ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Fundacja ta zajmuje się promocją czytania na ogólnokrajową skalę: przygotowują wzory plakatów, zakładek, kalendarzy, spoty reklamowe i organizują kampanię medialną. Nasza biblioteka bierze czynny udział w tej akcji już po raz dwunasty przygotowując nasz Tuchowski Maraton Głośnego Czytania.

3 czerwca w Tuchowie czytanie rozpoczął dh Łukasz Giemza. Jak zwykle przygotował przeróżne akcesoria – ratujące życie strażakom, prezentował ich działanie i jak zwykle z ogromną pasją opowiadał o akcjach podejmowanych przez druhów. Uświadamiał również przedszkolaków, że żaden pożar nie jest fajny.

Następnie policjant Tomasz Marek rozmawiał z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego w Tuchowie o bezpieczeństwie w domu i na ulicy. A po czytaniu zaprosił słuchaczy przed budynek biblioteki, gdzie zaprezentował radiowóz, ogromną frajdę sprawiła możliwość zasiadania za kierownicą policyjnego pojazdu.

Potem w czytelni biblioteki z pierwszoklasistami z ZS w Tuchowie spotkał się miłośnik motoryzacji Tomasz Drogoś – opowiadał o sportach motorowych, wyścigach samochodowych, prezentował wyposażenie kierowcy rajdowego i motocyklisty. Wiele czasu poświecił też na omówienie jak ważne dla życia jest stosowanie wszystkich dostępnych zabezpieczeń. Zaprezentował książkę „Mam przyjaciela kierowcę rajdowego”, a na koniec uczniowie oglądali motocykl.

Ostatnia grupa dzieci z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola w Tuchowie spotkała się z Grzegorzem Mastalerzem, który prezentował swoją pasję, jaką jest grupa rekonstrukcyjna żołnierzy brytyjskich. Mundur, broń, kask budziły równocześnie ciekawość i respekt wśród słuchających.

Wszyscy czytający zgodnie potwierdzali, że czytanie było i jest w ich życiu bardzo ważne. Dzięki niemu zdobywamy wiedzę, rozwijamy swoje pasje, a równocześnie dostarcza nam ono wspaniałej rozrywki.
Warto czytać! Więc CZYTAJMY DZIECIOM! CODZIENNIE!

Fotorelacja do obejrzenia na Facebooku biblioteki oraz w galerii.

Skip to content