Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

5000 zł z Fundacji Tesco Dzieciom!

Z wielką radością informujemy, że projekt „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda” złożony przez grupę nieformalną „Nastawieni na Kulturę”, działającą przy Domu Kultury w Tuchowie, znalazł się w grupie zwycięzców programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” i otrzymał grant w wysokości 5000 zł.

Przez ponad miesiąc klienci sklepów Tesco mieli możliwość głosowania na jeden spośród trzech zgłoszonych w rejonie tarnowskim projektów. Projekt „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda” uzyskał największą liczbę głosów – 16 226 (dwa pozostałe projekty otrzymały odpowiednio: 14 671 i 10 412). Głosowanie odbywało się w czterech sklepach Tesco: jednym w Tuchowie (ul. Kazimierza Wielkiego 12) oraz trzech w Tarnowie (ul. Nowodąbrowska 127 – Galeria Gemini Park; ul. Starodąbrowska 17 – pobliżu „starego” Szpitala E. Szczeklika; ul. Kościuszki 1 – Centrum Handlowe Świt).

Dziękujemy za każdy oddany na nasz projekt głos!

Przypomnijmy, że „Kino to nie nuda, a Ty nie maruda” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, obejmujący zorganizowane zajęcia o charakterze edukacyjnym, kulturowym, rekreacyjnym i ruchowym, które zostały zaplanowane na lipiec br. Ich uczestnicy będą mogli nabyć nowe umiejętności, zdobyć wiedzę z różnych dziedzin, nawiązać nowe znajomości, zacieśnić więzi społeczne i międzypokoleniowe, a przede wszystkim aktywnie i atrakcyjnie spędzić wakacyjne dni.

Szczegóły o realizacji projektu już wkrótce!

Należy podkreślić, że w I edycji programu „Decydujesz, pomagamy” w całej Polsce o granty na najlepszy lokalny projekt społeczny rywalizowało aż 420 projektów, które razem zdobyły ponad 5,5 miliona głosów. Fundacja Tesco Dzieciom przekaże 800 000 zł dla 160 organizacji z całego kraju (http://pomagamy.tesco.pl/). Jak mówią przedstawiciele biura programu: Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i pomysłowości. Projekty, które brały udział w głosowaniu, wyróżniały się wysokim poziomem merytorycznym i znajomością lokalnych potrzeb. Gratulujemy!

Przedstawiciele grupy nieformalnej
„Nastawieni na Kulturę”

Skip to content