Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktywni bibliotekarze

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek Biblioteka Publiczna w Tuchowie przeprowadziła szkolenie dla bibliotekarzy. Było to pierwsze z cyklu szkoleń w ramach realizacji mikrograntu „Podaj dalej”, na który biblioteka otrzymała dofinansowanie z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Tematem przewodnim spotkania było „PRB korzyści dla bibliotek”. Dzielono się wiedzą zdobytą wcześniej na szkoleniach podstawowych i specjalistycznych z zakresu nowoczesnego bibliotekarstwa. Podczas warsztatów bibliotekarze przeprowadzali analizę SWOT swoich placówek, dyskutowali o kondycji i problemach bibliotek oraz wymieniali się doświadczeniami ze swojej pracy. Spotkanie było też doskonałą okazją do integracji środowiska. Do tuchowskiej placówki przyjechali bibliotekarze z Pleśnej, Janowic, Lichwina, Rzuchowej, Szczepanowic, Ciężkowic, Bruśnika Jastrzębi, Gromnika, Brzozowej, Rzepiennika Marciszewskiego oraz Siemiechowa.
Oto relacja fotograficzna ze szkolenia.

Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Wniosek biblioteki został rozpatrzony pozytywnie i kwota 10510,00 zł została przeznaczena na zakup książek dla biblioteki w Tuchowie oraz jej Filii w Siedliskach oraz Jodłówce Tuchowskiej.

Skip to content