Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Anna Wąs w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniach 2-4 czerwca br. odbył 40. finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jako miejsce tegorocznej, jubileuszowej edycji turnieju wybrano województwo małopolskie, a uczestników gościła podkrakowska Wieliczka.

Tradycyjnie już finał przeprowadzony został w trzech grupach wiekowych:
· szkoła podstawowa,
· gimnazjum,
· szkoła ponadgimnazjalna,
a uczestnikami w każdej z grup były dwie osoby reprezentujące wszystkie województwa.

W grupie gimnazjum województwo małopolskie, podobnie jak w ubiegłym roku, reprezentowała m.in. druhna ANNA WĄS z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie, dla której był to drugi z kolei udział w finale centralnym.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, finał centralny składał się z dwóch części:
§ testu pisemnego (40 pytań),
§ ścisłego finału ustnego (zadania praktyczne i pytania ustne).

Po sprawdzeniu testów przez komisję do ścisłego finału z każdej grupy ostatecznie, zgodnie z regulaminem turnieju weszło 5 zawodników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

Pierwszy z etapów eliminacji czyli test pisemny odbył się w sobotę, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Wieliczce, a ścisły finał został przeprowadzony w sobotnie popołudnie w Gdowie (zadania praktyczne) oraz niedzielny poranek w Kopalni Soli w Wieliczce (pytania ustne).

Anna Wąs zakończyła tegoroczny start z 6 wynikiem punktowym co ostatecznie dało jej miejsce ex aequo 8-11 na 32 uczestników startujących w grupie gimnazjum. Gratulujemy!!!

Skip to content