Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Apel Biskupa Diecezjalnego Kamieńca Podolskiego

Do rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Polsce

Kamieniec, to nie tylko przedmurze chrześcijaństwa, pierwsza forteca Rzeczpospolitej od XIV wieku Stolica Biskupstwa Łacińskiego ale to także miejsce i okolica pełna pamiątek jakie po sobie zostawili ludzie różnych religii, kutur i cywilizacji, którzy tu w przeszłości żyli.
Dziś Kamieniec, to rejon dynamicznie rozwijającej się turystyki, a więc miejsce spotkań ludzi wschodu i zachodu. Dlatego postanowiliśmy postawić przed Katedrą Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, którego nazywamy budowniczym wielkich mostów między religiami i cywilizacjami. Dla dokończenia tego dzieła potrzeba nam jeszcze około 15 tys zł. Zwracamy się z prośbą do Rodziny szkół Jana Pawła II o pomoc w formie symbolicznej złotówki od dziecka na ten cel.

Mamy nadzieję, że Ojciec Święty z tego Pomnika będzie dalej mówił podając jak kiedyś różaniec ludziom, którzy tu licznie dziś przybywają . Zapraszamy Was już dziś na poświęcenie tego Pomnika w Uroczystość Piotra i Pawła 2007 roku. Dla budowania Cywilizacji Miłości u początku trzeciego tysiąclecia potrzebny jest współny trud pokoleń i narodów, bo przyszedł czas Zielonych Świąt ludów słowiańskich. Do tego wspólnego dzieła modlitwy i pracy intelektu i serc zapraszamy Was kochane dzieci młodzieży i nauczcieli Szkół Jana Pawła II i z serca Wam Błogosławię.

Biskup Leon Dubrawski
Masz pytania? Zadzwoń pod nr 014/6526 660

Skip to content