Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Spektakl ”Drzewo”

Stowarzyszenie TEATR NIE TERAZ zaprasza na spektakl pt.: „DRZEWO”, który odbędzie się 13 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie. W Spektaklu wraz z aktorami Teatru Nie Teraz wystąpią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie.
Patronat: Burmistrz Tuchowa.


„Drzewo” to trzecia już próba naszego teatru opowiedzenia środkami artystycznymi o najważniejszym dla chrześcijanina zdarzeniu, jakim była śmierć na krzyżu i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Każdy z tych projektów zakładał finalizujące je prezentacje widowiska, właśnie o tytule „Drzewo”. Aktorami są tutaj uczestnicy warsztatów, a prowadzący je aktorzy i twórcy, poprzez cykl zajęć i prób przygotowują ich do tego bardzo ważnego przeżycia, także w wymiarze etycznym. Obecny projekt będzie realizowany we współpracy z wybitnym polskim artystą plastykiem z naszego regionu, Eugeniuszem Molskim.

Dobiegają końca dwumiesięczne warsztaty, zorganizowane przez zespół Teatru Nie Teraz już po raz trzeci dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z Tarnowa i podtarnowskich gmin. Ukoronowaniem projektu będzie widowisko pasyjne „Drzewo”, którego zupełnie wyjątkową premierę zaplanowano 3 kwietnia na … dworcu PKP w Tarnowie-Mościcach. Spektaklowi towarzyszy wystawa prac plastycznych wybitnego artysty Eugeniusza Molskiego. Projekt jest realizowany we współpracy z BWA Galerią Miejską w Tarnowie. W okresie Wielkanocy planowanych jest kilka pokazów widowiska w Tarnowie a także prezentacje w gminach, z których wywodzą się uczestnicy projektu.

Skip to content