Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Biblioteka w pierwszej dziesiątce w Polsce!

Miło nam poinformować, iż Biblioteka Publiczna w Tuchowie znalazła się wśród 10 najlepszych bibliotek w Polsce w prestiżowym V Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek. Tym samym zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę, 19 listopada 2015 r. do Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie, podczas której zostaną ogłoszone szczegółowe wyniki V edycji rankingu.

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają najlepiej działające biblioteki publiczne w Polsce. Do rankingu bibliotek zgłasza się około 800 placówek bibliotecznych z całego kraju z miejscowości do 15 tys. mieszkańców. Przy ocenie brano pod uwagę między innymi takie kryteria, jak: liczbę czytelników, godziny otwarcia biblioteki, formy dostępu do internetu, jakość i wielkość księgozbioru, udział pozyskanych dotacji zewnętrznych w budżecie biblioteki, wysokość dotacji z samorządu, liczbę stale dostępnych tytułów prasowych, szkolenia personelu podnoszące kompetencje, liczbę działających w bibliotece kół, współpracę z organizacjami pozarządowymi, bibliotekami szkolnymi, a także dane GUS.
To wyróżnienie dla całego zespołu bibliotecznego i naszego samorządu. Intensywna praca i aktywność zostały zauważone i docenione. Ogólnopolski sukces Biblioteki Publicznej w Tuchowie to niewątpliwie promocja Tuchowa.

Skip to content