Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Biegacze LKS Burzyn ponownie na podium!

Ostatnie tygodnie to dobra passa biegaczy z LKS Burzyn. Październik obfituje w różnorakie zawody biegowe.

W sobotę 3 października odbył się II Bieg Mościcki na płaskiej trasie 10 km i 3,5 km. Na krótszym dystansie wystartował Jarosław Makowiec, który z czasem 11 min 55 sek zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na ok. 50 zawodników. W tym biegu zaledwie o 11 sekund wyprzedził go Paweł Malski z Tarnowa.

Dzień później jak się okazało doszło do ponownego spotkania tych dwóch zaprzyjaźnionych biegaczy, tym razem z Gnojniku na biegu VesnaRun zorganizowanym z okazji 800-lecia miejscowości. Trasa liczyła 4 km, charakteryzując się długim podbiegiem i zbiegiem do parku w Gnojniku. Jarek upatrywał swoją szanse pokonania Pawła właśnie na podbiegu – co prawie się udało. Na długim podbiegu Jarek wypracował sobie przewagę nad pozostałymi zawodnikami, jednakże na zbiegu dogonił go właśnie Paweł Malski, który wpadł kilka sekund przed nim na metę. Tym samym Jarek zajął 2 miejsce, a na 15 pozycji uplasował się drugi zawodnik LKS Burzyn – Rafał Zaucha. W biegu wzięło udział ok. 55 uczestników.

Również w niedzielę 4.10.2015 odbyła się już dziewiąta edycja biegu Trzech Kopców w Krakowie, który jest uważany przez wielu za kultowy bieg w Małopolsce. W tym roku ok. 2 tygodnie przed terminem biegu został przekroczony limit zgłoszeń, który wynosił 2500 osób. Jest to jedyny bieg górski w Polsce który odbywa się w centrum miasta. Długość trasy tego biegu to ok. 13km i wiedzie między trzema kopcami: Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego, a różnica wzniesień wynosi 160 m. W tym roku w biegu tym postanowił wystąpić zawodnik LKS Burzyn Robert Makowiec. Jak sam mówi chciał on już wystartować w poprzednich edycjach, ale z różnych przyczyn nie udawało mu się dojechać do Krakowa. W bieżącą niedzielę przy pięknej pogodzie udało mu się wystartować w tych zawodach i zakończyć je z dużym sukcesem. Wśród 2162 zawodników, którzy ukończyli zawody, Robert zajął 9 miejsce, co dało mu 1 miejsce w swojej kat. wiekowej wśród 316 zawodników w swojej kategorii.

W sobotę 10 października w Krakowie odbył się XX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika na dystansie 4 km. Na starcie stanęło 443 uczestników, a wśród nich reprezentanci LKS Burzyn, Jarosław Makowiec i Przemysław Bień. Pierwszy z nich dobiegł do mety Jarek z czasem 13 min 16 sek co dało mu 10 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w klasyfikacji wiekowej 20-29 lat! Przemek dobiegł do mety z czasem 13 min 58 sek zajmując tym samym 15 miejsce generalnie i 5 miejsce w kategorii wiekowej 20-29 lat.