Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Tuchowskie bajanie… Prawd życia przedstawianie…

10 października w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa VI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO – NA BAJKĘ DLA DZIECI – O STATUETKĘ SOWY TUCHÓWKI, którego patronat honorowy objął burmistrz Tuchowa, Adam Drogoś.

Organizatorami konkursu byli: SPK „Liberum Arbitrium”, Dom Kultury w Tuchowie, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, Biblioteka Publiczna w Tuchowie, Przedszkole Publiczne w Tuchowie.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Gości i laureatów zgromadzonych w sali widowiskowej przywitała Elżbieta Moździerz, która zaprezentowała dwie antologie: Czerwone korale i Bajki o Tuchowie, a informacje o konkursie przedstawił prezes Liberum Arbitrium, Andrzej Szczepański. Jury w składzie: Jadwiga Augustyńska-Majchrowicz – była wieloletnia dyrektorka SP w Tuchowie, polonistka; Wiesława Totoś – była wieloletnia dyrektorka Przedszkola Publicznego w Tuchowie, pedagog przedszkolny wraz ze współpracującymi pedagogami w tym przedszkolu; Anna Tatarczyk – pasjonatka literatury wraz ze wspomagającymi ją wnukami; Bożena Wrona – dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie wraz z grupą pań bibliotekarek; Elżbieta Moździerz – wiceprzewodnicząca Towarzystwa Miłośników Tuchowa; „Czarodziejka” i „Czarodziej” ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Liberum Arbitrium (te osoby pragną zachować anonimowość) oceniało 238 prac 223 autorów i 8 kwietnia 2015 roku ogłosiło werdykt.

W kategorii ogólnej I miejsce zdobyła Kamila Tudek bajką pt. Bajka o czerwonych koralach; II miejsce przyznano Monice Doniec za utwór Sztuka latania; III miejsce ex aequo zajęli Elżbieta Janikowska za Bajkę o wiewióreczce Rózi oraz Ewa Ida Bardon-Lewandowska za bajkę pt. Kalosze.

W kategorii bajek związanych z Tuchowem podium zajęła Izabela Szymczak dziełem Bracia ze Słonej Góry, II miejsce przyznano Bajce o tym jak Mieszko koszyki wyplatał autorstwa Sebastiana Madejczyka, III miejsca nie przyznano.

Laureaci otrzymali statuetkę Sowy Tuchówki.

Elżbieta Kościucha-Wieczorek za bajkę Iskierka i rzeźbiarz marzeń oraz Katarzyna Barbara Gucałło za utwór Duch miejsca otrzymały nagrodę Towarzystwa Miłośników Tuchowa, a Joanna Bzdyl za Tusię i królewnę Melangellę nagrodę Domu Kultury w Tuchowie.

Dyplomy wyróżniające otrzymało dziesięcioro dzieci, które wykonały ilustracje do Bajek o Tuchowie. Ci mali artyści to: Kinga Smołucha, Bartosz Marszałek, Zuzanna Piątek, Bartosz Gawron, Patryk Wąs, Krystian Misztal, Anna Zoń, Ada Kowalska.

Burmistrz podziękował Andrzejowi Szczepańskiemu za całokształt pracy związanej z działalnością stowarzyszenia Liberum Arbitrium, a dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie przedstawiły poruszająca i budzącą zachwyt inscenizację Bajki o wiewióreczce Rózi, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami, koszem słodyczy i malowankami.

Laureatom i uczestnikom gratulujemy, a wszystkich, którzy chcą wziąć udział w konkursie zachęcamy do uczestniczenia w kolejnej edycji.

Skip to content