Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Było przede wszystkim o powietrzu!

Uczniowie Tuchowskich szkół oraz mieszkańcy gminy Tuchów mieli niepowtarzalną możliwość odwiedzenia mobilnej wystawy „Naukowiej- opowieść o powietrzu”.

Czy już wiesz jak pachnie Małopolska? Jaka jest wydolność twoich płuc? Jak wygląda kurz pod mikroskopem? Czy wytrzymasz podmuch wiejącego z prędkością 60km/h wiatru?

Na te pytania mogą odpowiedzieć ci, którzy w dniach 10 i 11 czerwca odwiedzili mobilną i innowacyjną wystawę zlokalizowaną w pneumatycznie rozsuwanej, 13-metrowej naczepie ciężarowej z kilkunastoma eksponatami obejmującymi tematykę powietrza, w tym jego naturę i obecność w przyrodzie, wpływ na zdrowie człowieka oraz wykorzystanie w życiu codziennym. Odwiedzający mogli przetestować kilkanaście różnorodnych eksponatów angażujących do wspólnej aktywności i oddziałujących na wiele zmysłów.

Integralną częścią wydarzenia, był pokaz naukowy skierowany zarówno do nauczycieli jak i najmłodszych mieszkańców gminy. Animatorzy przeprowadzili fascynujące eksperymenty poświęcone tematyce powietrza, angażujące widownię.

Przypomnijmy, że wystawa mobilna to pierwszy projekt edukacyjny Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Wystawa, zawierająca eksponaty interaktywne, jest miejscem prowadzenia zajęć edukacyjnych przez animatorów, a celem projektu jest m.in. wyrównanie szans edukacyjnych uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Skip to content