Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VIII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy

„Staś Majcher przygrywa, reszta wypoczywa, wszyscy dobrze wiemy, piknik uda się” – to fragment piosenki kilkakrotnie śpiewanej podczas tegorocznego pikniku, który zgromadził kilkaset osób w słoneczne, sobotnie popołudnie dnia 8 czerwca 2019 r. przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Dekoracja placu i rekwizyty sióstr św. Józefa witających gości nie budziły wątpliwości, iż podjęto temat „Jesteśmy na wczasach”. Dyrektor placówki s. Ewa Pacyfika Pławecka w rytm piosenki „wyprowadziła” z Domu organizatorów pikniku czyli personel i siostry z tuchowskiej wspólnoty, by razem już na scenie zainaugurować imprezę. Wśród gości honorowych była Prowincjalna Prowincji Tarnowskiej Zgromadzenia Sióstr św. Józefa s. Antonia Piekarz, Fundatora Fundacji czyli s. Miriam Bilska (inicjatorka Pikniku), s. Alfonsa Grybel, oo. redemptoryści : o. W. Radowski, o. P. Kurcius, siostry służebniczki z tuchowskiej „Ochronki”, p. Michał Wojtkiewicz – poseł na Sejm RP, p. Wiktor Chrzanowski – zastępca burmistrza Tuchowa, p. Adam Drogoś – były burmistrz Tuchowa i p. Janusz Łukasik – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie.

Na scenie zaprezentowano fotele dla seniorów zakupione po ubiegłorocznym pikniku, natomiast dochód z tegorocznego przeznaczony będzie na zakup wózka transportowo-kąpielowego umożliwiającego kąpiel w pozycji półleżącej. Przy okazji warto wspomnieć, że oddział DPJ wyposażony jest od kilku lat w nowoczesną wannę i podnośnik przystosowany do kąpieli osób całkowicie leżących, a także od wielu lat dysponuje wózkami transportowo-kąpielowymi, przeznaczonymi wyłącznie do kąpieli w pozycji siedzącej.

Różnorodność i wysoką jakość występów artystycznych zorganizowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa , seniorzy, wolontariusze i pracownicy DPJ pod kierunkiem terapeutki zajęciowej Pauliny Kordela oraz muzycy tegorocznej imprezy czyli p. Stanisław Majcher – akompaniament i wokal czyli urocze kobiety w ludowych strojach reprezentujące Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko” z Siedlisk. Pod hasłem „staropolska gościnność – kuchnia domowa” kryły się wyroby ekipy kuchni pod okiem szefowej s. Andżeliki, czyli pierogi i bigos, chleb ze smalcem z klasztornej kuchni oraz grillowana przez trzy urocze panie i jednego pana kiełbaska i kaszanka. Przez cały czas serwowano napoje chłodzące i „gorące”! Z myślą o dzieciach przygotowano zjeżdżalnię, wędkę szczęścia, watę cukrową, lody i malowanie twarzy. Przeprowadzono wiele zabaw integracyjnych typu „złoty pierścionek w pączku”, walc czekoladowy „panny Krysi”, loterię, aukcję itp. Tradycyjnie Fundacja Dzieło Miłosierdzia Im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego przyznała wyróżnienia najlepszym Wolontariuszom czyli p. Barbarze Duda z Tuchowa i p. Marcinowi Walkowiczowi z Tarnowa. Piknik mógł się odbyć dzięki ogromnemu wysiłkowi sióstr i pracowników DPJ. Zasadniczą rolę odegrali Darczyńcy nie tylko z naszego środowiska, ale także z Belwederu w osobach Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy. Wyjątkowo liczni uczestnicy Pikniku zatańczyli „pociąg po świecie” i … poloneza poprowadzonego przez przełożoną tuchowskiej placówki s P. Pławecką proboszcza sanktuaryjnej parafii o. B. Augustowskiego.

Zgodnie z ideą pomysłodawców każdy, a więc również tegoroczny VIII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy realizuje kilka celów, do których należy min. promocja dobrego i zdrowego wypoczynku, integracja Mieszkańców DPJ z seniorami i rodzinami z lokalnego środowiska oraz podtrzymywanie tradycji staropolskiej gościnności. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli zorganizować VIII Piknik wspierając materialnie tę imprezę. W dowód naszej wdzięczności zostanie odprawiona msza święta za dobroczyńców i uczestników pikniku 7 lipca 2019 roku o godz. 10.30 w kaplicy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

Oto nasi Dobroczyńcy:
Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa – Prowincja Tarnowska
Klasztor Ojców Redemptorystów w Tuchowie
Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz
Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek
Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Obrzut
Zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski
PFRON
Burmistrz Gminy Ryglice Paweł Augustyn
Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk
Pracownicy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie
Przyjaciele i Sąsiedzi DPJ w Tuchowie
Piekarnia K. i K. Jasikowscy
Huta Szkła Gospodarczego -Wrześniak Tadeusz
Ignacy Strojny
Salon Odnowy Biologicznej „ALTER EGO”
Przychodnia Rodzinna „CARDEA”
Salon Fryzjerski Agnieszka Lech
Salon Kosmetyczny Łucja Starzyk-Ludwa
Pizzeria Tuchowska
SKLEP „Lejdis” Iwona Sajdak-Słowik
DGE Diagnostyka Gazowo-Energetyczna
„Anko-Pol” Hurtownia odzieży roboczej i ochronnej
„Soft” Hurtownia art. chemicznych i śr. czystości
Apteka Twoje Leki
Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski „Sajdak”
Sklep Papierniczo – Biurowy Danuta Piątek
Ośrodek Rekreacji „Dolina Białej” Sajdak
Pasieka Leśna Zdzisław Karwat
„JWD” Hurtownia warzyw i owoców
Katarzyna Skórska
Tomasz Wantuch
Czyste Powietrze Tuchów
Wooden World Grzegorz Wesołowski
Fundacja Auxilium
Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”
Firma Księgarska Olesiejuk
Edycja Świętego Pawła
Wydawnictwo „Skrzat”
Wydawnictwo „Znak”
Agata Gajewska – Talaska
Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Sezamek” w Siedliskach Tuch.
„Apteka Rodzinna” Tarnów
Firma „PŁOWIECKI” R. i R. Płowieccy
„RADO” Radosław Płowiecki
Ślubne Inspiracje Rękodzieło Aneta Gręda
Stowarzyszenie „Moje Siedlisko”
RIVER E. Kłósek, I. Kędzior
Firma Handlowo – Usługowa PM Mateusz Ptaszkowski
Poligrafia Redemptorystów Tuchów
Przedsiębiorstwo „Siemion” Roman Pawiński
Wytwórnia Papierowa Handmade by Kinga
Rubicello Marek Przewoźnik

Zapraszając na przyszłoroczny Piknik s. P. Pławecka przypomniała o obchodach związanych ze 100 rocznicą śmierci ks. Zygmunta Gorazdowskiego – Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa i Patrona Fundacji. Dziewiąty Piknik będzie zorganizowany pt. „W Domu Ks. Zygmunta”.

Tekst: Zdzisława Krzemińska

Skip to content