Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Charytatywny koncert kolęd dla „Nadziei”

W uroczystość Trzech Króli w Domu Kultury odbył się 24. koncert kolęd dla „Nadziei”. Tradycyjna zimowa akcja charytatywna pomaga osobom niepełnosprawnym, zrzeszonym w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”.

Nastrój bożonarodzeniowy udzielał się wszystkim. Na scenie pojawili się artyści: małe dzieci, młodzież i dorośli. Sala widowiskowa Domu Kultury wypełniła się przybyłymi gośćmi. Charytatywną imprezę zaszczycili swą obecnością: władze samorządowe, kościelne z obu parafii, przedstawiciele szkół, firm, mieszkańcy Tuchowa i okolic.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

fot. Maciej Maziarka i Ryszard Flądro

W pierwszej odsłonie koncertu wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie, które w pięknych strojach, wdzięcznie odegrały jasełka.
W drugiej odsłonie koncertu wystąpiły: Sanktuaryjny Chór Mieszany pod dyrekcją dr. Jana Gładysza, Chór Męski z parafii św. Jakuba Ap. pod dyrekcją Józefa Rąpały, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, zespół „Atria” z Domu Kultury, dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie, Orkiestra Reprezentacyjna AGH z Krakowa i zespół „Pokolenia” z parafii św. Jakuba Ap. w Tuchowie.

Koncert był wielką „ucztą” duchową. Brzmienie pięknych kolęd, muzyka na nowo wprowadzały uczestników w nastrój trwającego czasu bożonarodzeniowego. Wszyscy, zarówno występujący artyści, jak i osoby, które przybyły na koncert, okazali swą pomoc oraz otwarte serce na potrzeby tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Podczas koncertu panowała atmosfera wielkiej jedności i zrozumienia. Na aukcję artyści podarowali swoje obrazy, pszczelarze miód i świece z wosku pszczelego, inni ofiarodawcy: książki, albumy i pamiątki. Liczne grono licytujących okazało spore zainteresowanie akcją charytatywną, z której stowarzyszenie „Nadzieja” uzyskało pomoc finansową w wysokości 3 283 złotych.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom koncertu. Dziękujemy też dyrekcji oraz pracownikom Domu Kultury w Tuchowie za okazaną pomoc.
Wszystkim życzymy pomyślności, radości i szczęścia w rozpoczynającym się nowym roku.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”
prezes Marian Gut

Skip to content