Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Czyste powietrze: szczyt klimatyczny w Katowicach

We wtorek 11 grudnia zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski uczestniczył w Dniu Powietrza w ramach konferencji klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych COP24 w Katowicach.

W pawilonie polskim odbyło się wydarzenie pn. „Działania, finansowanie, technologie dla czystego powietrza”, w ramach którego prezentowany był m.in. rządowy program „Czyste powietrze”.

Spotkanie rozpoczął minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Oboje zapewnili, że problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce, jest problemem priorytetowym do rozwiązania.

Podczas dyskusji na temat programu „Czyste powietrze” padły ważne postulaty m.in. o uproszczenie procesu składania wniosków i o zintensyfikowanie działań związanych z weryfikacją wniosków.

Przypomnijmy, że program „Czyste powietrze” umożliwia pozyskanie dofinansowania na termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę źródeł ciepła. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Oddziale WFOŚiGW w Tarnowie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków

Kontakt w sprawie programu Czyste powietrze:
Janusz Sułowski
tel. 785 855 603
janusz.sulowski@wfos.krakow.pl

ODDZIAŁ ZAMIEJSCOWY WFOŚiGW w Tarnowie
al. Solidarności 5 – 9, pok.404
33-100 Tarnów

kontakt:
Marcin Ciurej
tel. 507 248 316,
e-mail: marcin.ciurej@wfos.krakow.pl

Skip to content