Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Drugi dzień VI Dziecięcych Igrzysk Sportowych

W dniu 20 stycznia 2016 roku odbył się drugi dzień VI Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla dzieci uczęszczających do świetlic opiekuńczo-wychowawczych przy zespołach szkół i szkołach podstawowych gminny Tuchów, które odbywały się w hali MOSiR.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

W tym dniu rywalizowali piłkarze i piłkarki nożne. W rywalizacji wzięło udział ok. 110 uczniów z 11 świetlic szkolnych. Rozgrywki były prowadzone w 3 grupach eliminacyjnych. Po długotrwałej rywalizacji rozpoczęły się mecze fazy finałowej:
Tuchów – Piotrkowice 2:1
Piotrkowice – Buchcice 1:0
Tuchów – Buchcice 3:0
Siedliska – Karwodrza 0:0
Karwodrza – Lubaszowa 0:0
Lubaszowa – Siedliska 0:1

Wyniki końcowe:
1. miejsce – Tuchów
2. miejsce – Piotrkowice
3. miejsce – Buchcice
4. miejsce – Siedliska

Najlepszym bramkarzem został wybrany Dominik Dunaj – Tuchów.
Królem strzelców z 6 bramkami został Szczepan Rąpała – Tuchów.
Najlepszym piłkarzem został wybrany Jakub Kulig – Piotrkowice.

Oto skład zwycięskiej ekipy z Tuchowa: Dominik Dunaj, Konrad Więcek, Kacper Kępa, Jakub Banach, Mikołaj Drogoś, Dawid Mirek, Szczepan Rąpała, Filip Sajdak, Szymon Wójcik.
Opiekun grupy: Krzysztof Gut.

Tak jak w pierwszym dniu, nie zabrakło oczywiście poczęstunku (drożdżówki, soczki i czekolady) oraz cennych nagród dla najlepszych: medale, dyplomy, statuetki, sprzęt elektroniczny, puzzle, sprzęt sportowy oraz piłki do gry w piłkę nożną i siatkową dla świetlic.

Zawody sędziowali: Władysław Hołda oraz Kazimierz Gawryał.

Przypomnijmy, że organizatorami oraz sponsorami VI Dziecięcych Igrzysk Sportowych w Tuchowie byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MOSIR Tuchów, Rada Osiedlowa w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie oraz Janusz Nowak.
Koordynatorami igrzysk byli: Jerzy Odroniec, Paweł Jantoń, Marek Srebro, Zbigniew Steindel, Wacław Kwaśniak, Anna Jantoń, Janusz Kowalski.

Zapraszamy za rok!

Skip to content