Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień angielski w Zespole Szkół w Tuchowie

W poniedziałek 21 grudnia, czyli już w nastroju świątecznym, uczniowie klas szóstych Zespołu Szkół w Tuchowie mieli okazję w nietypowej formie przybliżyć swoim kolegom kulturę, historię i tradycje świąteczne najważniejszych państw anglojęzycznych: Australii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Odbyło się to w ramach akcji „Kraje anglojęzyczne świątecznie – jakbym tam był i śpiewał tamtych ludzi głosem”.

Dzięki temu odwiedziliśmy samą królową brytyjską Elżbietę II. Kiedy słynny Big Ben wybił „five o’clock” zagościliśmy na herbatce w Londynie w towarzystwie tak znakomitych gości jak: pisarka J.K. Rowling, Sherlock Holmes, Adele czy też Harry Potter. O nasze bezpieczeństwo dbała oczywiście straż Gwardii Królewskiej i bobby, czyli angielski policjant.

W Australii mogliśmy podziwiać niezwykłe pomniki przyrody np. Park Kakadu, górę Uluru lub Wielką Rafę Koralową. W towarzystwie Aborygenów obserwowaliśmy tamtejszą faunę, poznając też legendy dotyczące australijskich gatunków zwierząt. Dowiedzieliśmy się również, że bałwana można lepić z piasku na plaży i to jest jedną z głównych atrakcji bożonarodzeniowych w Australii, gdzie w tym okresie jest pora letnia. Naszą wizytę w Australii uświetnił występ znanej piosenkarki z tego kraju – Kylie Minoque.

Do Stanów Zjednoczonych zawitaliśmy na ceremonię gwiazd, w końcu to tam znajduje się Hollywood, gdzie narodziło się wiele filmowych legend. Oprócz nich pojawiły się gwiazdy muzyki i sportu oraz prezydenci. Zatańczył dla nas Michael Jackson, Indianie opowiedzieli o rekordach amerykańskich, a przewodnicy zaprezentowali najciekawsze miejsca do zwiedzenia w USA.

Uczniowie zaangażowali się w wyszukanie najważniejszych faktów o tych krajach, ich tradycjach świątecznych, słynnych postaciach z historii i kultury, a następnie wykonywali prezentacje, elementy dekoracji i typowe potrawy. Mamy nadzieję, że przez taką formę pracy nasi szóstoklasiści i ich młodsza widownia lepiej poznali państwa anglojęzyczne.

Magdalena Hońdo
Justyna Jaworska-Lipka

Skip to content