Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mikołajkowe spotkanie dla „Nadziei”

20 grudnia 2015 r. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie z udziałem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” i towarzyszących gości.

Impreza pt. „Spotkanie ze św. Mikołajem i integracyjną paczką rodzin” odbywała się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tarnowie, a organizatorami byli: Dom Kultury w Tuchowie, klasztor oo. Redemptorystów i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w bazylice mniejszej w Tuchowie, po której uczestnicy udali się do klasztornej sali pielgrzyma. Spotkanie zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Tuchowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, klasztoru oo. Redemptorystów, klasztoru Sióstr Józefitek, Zespołu Szkół w Tuchowie i Siedliskach. Przybyli przyjaciele, darczyńcy stowarzyszenia „Nadzieja”, których dobroci, otwartego serca stowarzyszenie doświadcza. Wielką radość osobom niepełnosprawnym sprawił św. Mikołaj, którego tradycyjnie wspomagają państwo Bernadeta i Kazimierz Szablowscy – właściciele firmy Korex. Sponsorami spotkania byli także:
Ewa i Wacław Sikorscy – sklep meblowy,
Wiesław Urbanik – firma handlowo-usługowa
Państwo Wróblowie, Grzeniowie, Nowakowie – firma „Trójka”
Elżbieta Kłósek i Iwona Kędzior – firma „SPAR”
Bernadeta i Jerzy Wróblowie – restauracja „Agawa”
Regina Płowiecka – restauracja „Płowiecki”
Ewa Kruczek – firma j\handlowo-usługowa z Zabłędzy

Mamy dzieci niepełnosprawnych zaopatrzyły stoły w świąteczne ciasta.

Uczestnicy spotkania w nastroju bożonarodzeniowym składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Grał zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Tuchowie. Wspólnotowe spotkanie rodzin było wyjątkowym wydarzeniem przynoszącym radość, mimo trosk i wielu życiowych problemów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji tego spotkania, które mogło się odbyć dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli.

prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” – Marian Gut

Fotorelacja

Skip to content