Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Siedliskach

31 maja 2011 r. w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odbył się Dzień Patrona – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy V.
Uczniowie przedstawili najważniejsze myśli i przesłania związane z posłannictwem religijnym, obywatelskim i społecznym Prymasa Tysiąclecia. Niesamowitych wrażeń oglądającym dostarczyły: recytacja, śpiew, a także muzyka wykonana przez uczniów na instrumentach dętych.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkół, Lucyna Jamka w swoim przemówieniu przypomniała zasługi Prymasa Tysiąclecia dla Ojczyzny i Kościoła. Poinformowała zebranych, że uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w II Zlocie Szkół Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Swoją wypowiedź zakończyła słowami Patrona Szkoły: „Oby o nas mówiono: oto człowiek. Obyśmy nie zapomnieli o tym, że mamy być przede wszystkim dobrymi ludźmi”.

Na zakończenie uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą stronę internetową o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, wręczono nagrody.

Uczniów przygotowała Małgorzata Gacek, kapelmistrz Bogdan Stefan, a dekoracje wykonali uczniowie gimnazjum pod opieką Lidii Borczyk i Haliny Piotrowskiej.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelacje z tej uroczystości!

Skip to content