Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Ogólnopolski Zlot Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Bądźcie jak orły szybujące w przyszłość Ojczyzny” czyli II Ogólnopolski Zlot Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Około 1500 uczniów i nauczycieli przybyło w sobotę 28 maja 2011 r. do Warszawy na II Ogólnopolski Zlot Szkół noszących imię kard. Stefana Wyszyńskiego.

W Polsce jest obecnie ok. 250 takich placówek. W zlocie uczestniczyli przedstawiciele 80 spośród nich. Dokładnie w dniu zlotu przypadła 30. rocznica śmierci Prymasa Polski – Prymasa Tysiąclecia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00 na Kampusie UKSW na Młocinach. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. dr Andrzej Gałka. Następnie pokazany został film dokumentalny „Świadectwo” w reż. Pawła Woldana. Odbyło się również spotkanie z europosłem Pawłem Kowalem, a później m.in. warsztaty dla nauczycieli i uczniów, poświęcone problemowi dobra i zła oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą stronę internetową szkoły. Uczniowie gimnazjum ze Siedlisk również brali udział w tym konkursie i otrzymali drobne upominki.

Pierwsza część uroczystości odbywała się w Auli Schumana, gdzie szkołę ze Siedlisk reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Patryk Smoszna, Weronika Jurek i Karolina Kurczab.

Drugą częścią uroczystości była msza św. polowa, która rozpoczęła się o 15.30, a później odśpiewano Apel Maryjny. Wszyscy zebrani podziwiali piękne sztandary szkół z postacią Kardynała.

W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach w składzie: p. Dyr. Lucyna Jamka, opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Halina Piotrowska, Patryk Smoszna, Weronika Jurek i Karolina Kurczab, oraz ze Szkoły Podstawowej: Aleksandra Bujak, Monika Myjkowska i Katarzyna Augustyn.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

Skip to content