Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Europejski Dzień Języków w Krakowie

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Siedliskach tradycyjnie już uczestniczyli w Europejskim Dniu Języków w Krakowie. Wzięli udział we wszystkich quizach i konkursach zdobywając wiele nagród!

Ale głównie pojechali po to, aby uczestniczyć w konkursie tanecznym. 6-osobowa grupa uczennic w składzie: Kinga Okaz, Justyna Łątka, Paulina Łątka, Karolina Zielińska, Dominika Gut i Agnieszka Urban pod okiem Haliny Piotrowskiej i Ewy Ustjanowskiej przygotowała kankana. W rywalizacji brało udział 30 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, amatorzy tańca jak i profesjonaliści, z którymi trudno było konkurować! I pomimo, iż uczennice nie zajęły miejsca na podium, to zrobiły na scenie wspaniałe show. Występ bardzo podobał się publiczności i prowadzącym konkurs, co było widać i słychać!

Europejski Dzień Języków to święto językowej różnorodności ustanowione przez Radę Europy dziewięć lat temu. Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków jest pokazanie korzyści płynących z uczenia się języków, takich jak umożliwienie Europejczykom porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnym języku, swobodny przepływ ludzi i wymiana informacji, a także promowanie różnych form współpracy międzynarodowej oraz możliwości poznawania różnorodności językowej i kulturowej Europy. Europejski Dzień Języków w Krakowie organizuje siedem instytucji kulturalnych z siedzibą w Krakowie:
British Council,
Goethe-Institut,
Instytut Austriacki i Konsulat Generalny Republiki Austrii,
Instytut Cervantesa,
Instytut Francuski,
Włoski Instytut Kultury,
Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ.

W tym roku dodatkowymi gośćmi byli:
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
Przedstawicielstwo Flandrii przy Ambasadzie Belgii,
Ambasada Królestwa Niderlandów.

W Krakowie na Małym Rynku na uczestników Europejskiego Dnia Języków czekało wiele atrakcji kulturalnych: koncerty zespołów Simeon Lenoir Word Trans System oraz Renton, pokazy tańca irlandzkiego i flamenco, a także liczne konkursy na scenie głównej i w miasteczku językowym.

Zapraszamy do fotorelacji

Skip to content