Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Festiwal Organistów

TARNÓW-TUCHÓW. Dzisiaj (22.09), o godz. 9, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej rozpocznie się II Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej „Cantantibus Organis”. I etap przesłuchań zakończy się o godz. 12, a drugi rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 17.


Miejscem drugiego festiwalowego dnia będzie bazylika katedralna. O godz. 9.30 wykonawcy usłyszą werdykt jurorów z pierwszego dnia występów organistów i między godziną 14 a 17 trwać będzie drugi etap przesłuchań.

O godz. 18.45 ogłoszone zostaną wyniki Festiwalu i rozpocznie się koncert laureatów. Gościem organizatorów i publiczności będzie dr Władysław Szymański, który wystąpi przed publicznością bazyliki o godz. 19.30. Przypomnijmy – Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej organizowany jest przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Referat ds. Muzyki Sakralnej i Śpiewu Kościelnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna oraz Polskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców Koło w Tarnowie. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Biskup Tarnowski Wiktor Skworc, Starosta Powiatu Tarnowskiego Michał Wojtkiewicz oraz Przezydent Miasta Tarnowa Mieczysław Bień. (kis)

Skip to content