Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

FIO Małopolska Lokalnie: Możesz zdobyć 5000 złotych na lokalną inicjatywę

Ruszył nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać do 5000 zł na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji.

W ramach programu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii: inicjatywy lokalne – działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego i dotacje na rozwój organizacji – działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: doposażenie sprzętowe, oprogramowanie, szkolenia, itd.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które mają siedzibę i planują realizować działania na terenie gmin i powiatów w województwie małopolskim.

Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

Nabór projektów odbywa się poprzez generator i potrwa do 4 maja do godz. 16.00.

Aktualne informacje, regulamin, znajdują się na stronie www.malopolskalokalnie.pl.

7 kwietnia br. w Tarnowie, w Centrum Organizacji Pozarządowych zaplanowano spotkanie informacyjno-promocyjne nt. konkursu oraz spotkanie animacyjne.

Dla organizacji, grup z miasta Tarnowa spotkanie rozpocznie się od godz. 10.00, natomiast dla organizacji, liderów z powiatu tarnowskiego od godz. 14.00.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu powinny wypełnić formularz on line znajdujący się TUTAJ.

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych: Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie tarnowskim i w mieście Tarnów konkursy organizuje Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia.

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE jest dofinansowany ze środków programu „Fundusz inicjatyw obywatelskich”.

Skip to content