Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Miliony na projekt „Mistrzowie w zawodzie” w tuchowskim CKUiZ

Powiat tarnowski otrzymał prawie 4,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na projekt „Mistrzowie w zawodzie”. W jego ramach przede wszystkim przebudowane, zmodernizowane oraz wyposażone w nowoczesny sprzęt zostaną warsztaty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Wsparcie skierowane zostanie również do uczniów innych szkół zawodowych w powiecie oraz kadry nauczycielskiej przedmiotów zawodowych.

Projekt wpisuje się w strategię powiatową dotyczącą szkolnictwa zawodowego. Jego całkowity koszt to około 5 mln zł – Starostwo z własnych środków dokłada blisko 500 tys. zł. Oprócz tuchowskiego CKZiU obejmie on również szkoły: ZSP Ryglice, ZSP Żabno, ZSP Zakliczyn, ZSLiT Wojnicz oraz ZSOiZ Ciężkowice.

Największe jednak inwestycje przeprowadzone zostaną w tuchowskiej placówce. – Chcemy, aby powstało jedno wzorcowe centrum wszystkich specjalności, gdzie odbywać się będzie egzaminowanie, a do tego potrzebne jest odnowienie bazy dydaktycznej w Tuchowie. Pracownie, a zwłaszcza warsztaty samochodowe w Tuchowie zostaną nie tylko wyremontowane, ale także dostosowane do XXI wieku i obecnych technologii – informuje Starosta Roman Łucarz.

W Tuchowie powstanie ośrodek z bardzo nowoczesną bazą i sprzętem. Szkolenia zawodowe dla młodzieży będą prowadzone przy użyciu urządzeń z jakimi spotkają się później w zakładach pracy. Tuchów będzie zawodowym centrum edukacyjnym w regionie, zwłaszcza jeśli chodzi o kształcenie w kierunku mechanik samochodowy czy mechanicznym.

Źródło: http://www.powiat.okay.pl/

Skip to content