Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

III Bieg Burzyński im. prof. J. Sajdaka z REGATTA

W sobotę 11 czerwca 2016 w Burzynie odbył się III Bieg Burzyński im. prof. J. Sajdaka z REGATTA. Podczas święta biegania w dolinie rzeki Białej stawiło się blisko 400 biegaczy z różnych stron Polski (m.in. z Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa, Zakopanego, Wrocławia, Krakowa, Nowego Sącza i innych) startujących na kilku dystansach.

Zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci, które rywalizowały na 4 dystansach w kategoriach: przedszkolaki, szkoły podstawowe kl. 1-3, szkoły podstawowe kl. 4-6, gimnazjum 1-3. Na mecie na uczestników czekały medale, słodycze oraz dyplomy. Najlepsi uczestnicy wśród dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe.
Dla dorosłych był przygotowany dystans 10 km w urozmaiconym terenie, w przepięknej scenerii u podnóża pasma góry Brzanki oraz doliny rzeki Białej. Na starcie stawiło się 220 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał oryginalny pakiet startowy, w którym był okolicznościowy wieszak na medale, sól regeneracyjna Salco oraz torba bawełniana.

Wśród wszystkich najszybszy okazał się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic z czasem 35 min. 33 sek.(zwycięzca zeszłorocznej edycji biegu w Burzynie), 2 miejsce zajął zawodnik miejscowego klubu LKS Burzyn – Robert Makowiec, a miejsce trzecie wywalczył Robert Pasieczny z Gorzyc. Wśród kobiet triumfowała Lenka Wagner z Bobowej, a tuż za nią na metę wpadła zawodniczka LKS Burzyn – Joanna Wójcik, miejsce trzecie przypadło Monice Smutek z Nowej Jastrząbki.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, a dla tych najbardziej zmęczonych czekała strefa relaksu gdzie można było skorzystać z darmowego masażu.

Tego dnia na polanie startowej na biegaczy i ich rodziny czekały również inne atrakcje m.in. specjalna strefa zabawa dla dzieci, w które można było znaleźć m.in. ściankę wspinaczkową, kule wodne oraz inne atrakcje.

Ponadto w ramach miniigrzysk sportowych dla dzieci i młodzieży – odbywały się różne konkurencje sportowe w których każdy otrzymywał drobny upominek. Wydarzenie było zrealizowane przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego, programu Regatta Rusz się, gminy Tuchów i lokalnych przedsiębiorców. Wszystkim ludziom dobrej woli oraz wolontariuszom dziękujemy i już dziś zapraszamy na 4 edycję biegu w czerwcu 2017 roku.

Skip to content