Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Moc pozytywnej energii w Łowczowie

W niedzielne popołudnie 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Łowczowie odbył się piknik rodzinny pt. „Rodzinnie i towarzysko w Łowczowie” w ramach projektu „Moc pozytywnej energii”, na który środki z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pozyskało Stowarzyszenie „Edukacja Drogą do Sukcesu”. Mimo niepewnej pogody o godz. 15:00 w budynku szkoły zebrali się dzieci i dorośli z Łowczowa, Piotrkowic, Buchcic i okolicznych miejscowości.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Piknik zaszczycili swoja obecnością burmistrzowie Adam Drogoś i Kazimierz Kurczab, ks. proboszcz S. Michalski, radny B. Stefan, sołtys U. Sobarnia, prezes OSP Z. Bachula. Obecni byli koordynatorzy projektu M. Marszałek i M. Ryś.

Całe przedsięwzięcie otwierał spektakl pt. „Kopciuszek”, przygotowany przez rodziców, który był niespodzianką dla dzieci i realizacją części „Rodzice – dzieciom”. Po wspaniałym występie, jak ocenili widzowie „zagranym, jak w prawdziwym teatrze”, wszyscy zebrani przeszli na teren przyszkolny, gdzie odbywała się dalsza część pikniku. W ramach części „Dzieci – rodzicom” przedszkolaki i uczniowie przedstawili muzyczne i taneczne niespodzianki dla rodziców oraz przekazali przygotowane przez siebie upominki.

Po występach, przybyli goście mogli skorzystać ze słodkich smakołyków przygotowanych przez rodziców, pysznych grillowanych kiełbasek pieczonych przez strażaków z OSP w Łowczowie oraz „szwedzkiego stołu”, na którym każdy znalazł coś smacznego dla siebie. Nie zabrakło słodkości i lodów dla dzieci.

Mimo przerw spowodowanych opadami deszczu wspólna zabawa dzieci i dorosłych trwała do zmroku. Dla najmłodszych przygotowana została „strefa malucha” z wieloma atrakcjami dostosowanymi do wieku i upodobań dzieci. Dla pozostałych dzieci i rodziców zorganizowano konkursy, gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem zakupionego przez stowarzyszenie sprzętu sportowego. Mecz siatkówki zintegrował rodziców i młodzież, a mecz piłki nożnej dzieci w różnym wieku z kilku miejscowości. Chętni mieli okazję spróbować swych sił w tworzeniu mega baniek mydlanych oraz wyczarowywaniu z balonów kwiatów i zwierząt. Na wszystkich czekały atrakcyjne nagrody w loterii fantowej, dodatkowo wszystkie losy brały udział w losowaniu kilku nagród głównych.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez druhów z OSP w Łowczowie. Dorośli i dzieci ćwiczyli ułożenie poszkodowanych w bezpiecznej pozycji, masaż serca oraz obejrzeli, jak należy zakładać kołnierz ortopedyczny. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wyposażenie wozu strażackiego. Z pewnością, gdy podrosną zasilą szeregi OSP.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich piknikowiczów była fotobudka, w której każdy mógł zrobić śmieszne zdjęcia w przebraniu. Będzie to miła pamiątka z tego wydarzenia.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, zintegrował społeczność lokalną, pozwolił na odnowienie dawnych znajomości i zawarcie nowych. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, nauczycieli i pracowników szkoły, druhów OSP oraz dzieci udało się przygotować wspaniałą imprezę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników. Potwierdzają to opinie zawarte w „Księdze wrażeń”.
Oto niektóre z nich:

„Moc atrakcji dla dzieciaków. Smakowite przysmaki, przyjazna atmosfera, prawdziwa MOC POZYTYWNEJ ENERGII”.
„Pozytywna energia dzisiaj „rozgoniła” burzowe chmury i pozwoliła bardzo miło i sympatycznie spędzić czas”.
„Super atmosfera, ludzie i Panie ze szkoły. Przyjdziemy następnym razem. Oby tak dalej”.
„Miła atmosfera, fajnie spędzony czas. Przedstawienie bardzo ciekawe, profesjonalnie zagrane, gratulacje dla rodziców i reżysera. BRAWO”.
„Było bardzo fajnie. Atrakcji nie brakowało, pyszne jedzenie, miła atmosfera. Wzorowa organizacja, wiele różnych rozwijających i interesujących gier i zabaw dla dzieci i dorosłych. Bawiliśmy się super!!!”.
„Przedstawienie Kopciuszka rewelacja, po prostu super mamuśki, dzieciaki też bardzo ładnie się pokazały. Pokaz pierwszej pomocy bardzo potrzebny. W ogóle bardzo fajna impreza spędzona w gronie znajomych”.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację pikniku: rodzicom, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, nauczycielom i pracownikom SP w Łowczowie oraz koordynatorom projektu.

Kazimiera Snopkowska

Skip to content