Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

III Orszak Trzech Króli w Siedliskach

Już po raz trzeci Siedliska znalazły się wśród miejscowości biorących udział w pięknym przedsięwzięciu jakim jest Orszak Trzech Króli, który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach.

Dzięki Fundacji „Orszak Trzech Króli” organizatorzy bezpłatnie otrzymali chorągwie, korony, śpiewniki i naklejki dla uczestników.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej sprawowanej w parafialnym kościele. Nabożeństwo uświetnił udział Parafialnej Orkiestry Dętej. Przed rozpoczęciem eucharystii do kościoła zawitali Trzej Królowie w asyście czterech chorągwi oraz przebranej w stroje regionalne grupy kolędniczej.
Po zakończonym nabożeństwie, spod kościoła wyruszył uroczysty orszak. Otwierali go: gwiazda, chorąży, następnie bryczka, w której miejscowość przemierzali Trzej Mędrcy. Członkowie grupy młodzieżowej podczas kolejnych stacji czytali Ewangelię Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Przemarsz nad którym czuwała miejscowa OSP zakończył się w hali sportowej szkoły. Tam miało miejsce wspólne kolędowanie, a następnie przedstawiono jasełka przygotowane przez szkolne koło teatralne. W sztuce pt. „Narodziła nam się nadzieja i miłość” na podstawie „Betlejem polskie” L. Rydla młodzież i dzieci w piękny sposób rozbudziły w widzach radość płynącą z objawienia Pańskiego.
Idea orszaku to również zgodne współdziałanie, które łączy lokalną społeczność. Orszak tworzą rodziny, szkoła, nauczyciele, lokalne władze, osoby duchowne i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swój czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do organizacji tego przedsięwzięcia, które pokazało, że współpraca przynosi piękne efekty godne naśladowania.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy: Marzanna Gawron, Anna Ogiela, ks. Jakub Kuchta, ks. proboszcz Jan Wieciech szczególne podziękowania składają:
– rodzinie państwa Bieleńskich
– rodzinie państwa Bajorków
– dzieciom
– aktorom oraz Lence i Mateuszkowi, którzy wystąpili u nas gościnnie
– grupie młodzieżowej i ks. Mariuszowi Kmieciowi
– operatorom dźwięku: Łukaszowi Gacowi i Hubertowi Smosznie
– druhom OSP w Siedliskach
– panu Krzysztofowi Gackowi za powożenie bryczką
– o. Witoldowi Baranowi za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego
– Stowarzyszeniu „Moje Siedlisko”
– Kołu Gospodyń Wiejskich
– p. Markowi Mikosowi
– wykonawcom scenografii: p. E. Ustjanowskiej, p. H. Piotrowskiej, p. W. Siwkowi, p. L. Borczyk, p. D. Pierz i p. T. Saradowi
– rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci, szycie peleryn,
– fotografom: p. L. Borczyk, p. M. Marchwicy, p. M. Mikosowi,
– nauczycielom i wychowawcom
– pracownikom obsługi

Skip to content