Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jak nie czytam, jak czytam!

W ciepły poranek 1 czerwca 2017 roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Tuchowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania. Akcja organizowana jest przez miesięcznik Biblioteka w Szkole.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 432 608 osób. Według sprawozdań na dzień 7 czerwca 2017 organizator podaje, że w tegorocznej akcji wzięło udział już 201 148. W tym roku postanowiliśmy zorganizować pochód postaci literackich i szczerze powiem, że pomysłowość dzieci i młodzieży gimnazjalnej przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Pochód barwnych piratów, smerfów, księżniczek i królewiczów, postaci mitologicznych i panów Kleksów ruszył skandując z całych sił hasła zachęcające do czytania książek. Przeszliśmy ulicą Jana Pawła II, Mickiewicza, Kolejową, a w amfiteatrze zatrzymaliśmy się na dłużej. Tutaj naszą akcję otworzył dyrektor Józef Wzorek przepytany przez prowadząca z ostatnio przeczytanych książek oraz burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, który podkreślił, że zawsze lubił czytać i czyta chętnie nadal.

Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenkę o pożeraniu książek, wiersze, skecz oraz scenkę pisania listu z „Zemsty”. Odbyły się również konkursy czytelnicze dla każdego poziomu edukacyjnego „Rozpoznaj tę książkę”. O godzinie 10.00 wszyscy na głos czytali swoje ulubione książki, a po drodze dołączyli do nas rodzice i przypadkowi przechodnie.

Szkoła liczy 695 uczniów, pomijając fakt, że nie wszyscy byli obecni w szkole dnia 1 czerwca, doliczając nauczycieli, kilkunastu rodziców oraz dzieci z Ochronki, mogło nas być ok. 700 może 720 osób. W drodze powrotnej pochód ruszył przez rynek i przeszliśmy na pas zieleni obok placu zabaw, gdzie uczniowie gimnazjum uformowali się w napis „CZYTAMY”! Całe przedsięwzięcie uważamy za bardzo udane i czekamy z niecierpliwością na wynik rekordu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, dyrekcji.

Paulina Stachura-Buś, Katarzyna Krupa

Skip to content