Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jelenia Góra Trophy Maja Race 2016

Potocznie przez wszystkich nazywany „Maja Race” to przykład jak można zbudować wyścig, który w przeciągu 8 lat urósł do rangi HC UCI czyli w zasadzie najwyższej. Wyżej jest tylko Puchar Świata oraz czempionaty kontynentu oraz globu.

Drugi rok z rzędu kategoria HC powoduje, że coraz chętniej przyjeżdżają do Jeleniej Góry zawodnicy z całego świata. Pomaga w tym także firmująca wyścig swoim nazwiskiem Maja Włoszczowska, od teraz podwójna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich (Pekin 2008 i Rio 2016).

Do Jeleniej Góry w tym roku zawitali najlepsi – czołówka polskiego MTB, a do tego medaliści i medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy: Gunn-Rita Dahle Flesja, Jolanda Neff, Eva Lechner, Fabian Giger i Emil Lindgren. Nie da się wymienić wszystkich. Przyjechali zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy, Belgii, Szwajcarii, Austrii.

Nie zabrakło tam również naszych zawodników. Na starcie do rywalizacji w międzynarodowej obsadzie stanęli Gabriela, Albert i Wiktor Hudyka.

Oto wyniki ich zmagań:
Kategoria orlik – Wiktor Hudyka – 13 miejsce (3 wśród Polaków)
Kategoria junior – Albert Hudyka – 7 miejsce (4 wśród Polaków)
Kategoria juniorka młodsza – Gabriela Hudyka – 5 miejsce (3 wśród Polek)

Gratulujemy!

Skip to content