Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Julia Grzenia zwyciężyła w XIX Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej

Julia Grzenia, uczennica Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach (oddziały gimnazjalne) zwyciężyła w XIX Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej.

3 maja na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbył się finał XIX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie. Przegląd odbywa się pod patronatem Biskupa Tarnowskiego, Starosty Tarnowskiego, Przewodniczącego Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”. Nad przebiegiem przeglądu czuwa prezes PTG „Sokół – Świat Pracy” Andrzej Olejnik.

W finale udział wzięli ci uczestnicy, którzy zakwalifikowali się w kwietniowych eliminacjach. Przypomnijmy, że wtedy w dwóch kategoriach wystąpiło około 200 podmiotów: recytatorzy, soliści, duety, zespoły i chóry. W majowym finale Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach reprezentowały: Julia Grzenia i Alicja Rusin w kategorii wokalnej oraz Julia Opałka w kategorii recytatorskiej. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej dumni jesteśmy z sukcesu Julii Grzeni, która debiutowała w tym przeglądzie i zajęła I miejsce. To ogromny sukces! Julia zaśpiewała piosenkę „Jaworze rodzinny” znaną ze znakomitego wykonania Michała Bajora. Interpretacja naszej młodej wokalistki wzruszyła jury! Gratulujemy!

Dwie nasze pozostałe reprezentantki wystąpiły z następującym repertuarem: Alicja Rusin (ubiegłoroczna zwyciężczyni tego przeglądu) zaśpiewała piosenkę „Miasto 44”, Julia Opałka (laureatka II. miejsca w ubiegłorocznej edycji przeglądu) recytowała poruszający wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Sen żołnierza”.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego występu i życzmy dalszych sukcesów artystycznych. Gratulujemy także dumnym rodzicom, którzy towarzyszyli córkom na widowni!

Uczennice do przeglądu przygotowywały panie: Lidia Borczyk i Ewa Ustjanowska.

Skip to content