Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Klub szachowy MOSiR Tuchów

13 kwietnia w Tuchowie odbył się V Turniej Szachowy MOSiR – junior, w którym rozegrano 7 rund. Mistrzem szachowym w 2018 r. w kategorii juniorskiej do lat 14 został Michał Olszówka, wicemistrzem – Jakub Szeląg. Trzecie miejsce zajął Damian Wiejacki.

W klasyfikacji do lat 10 najlepszym okazał się Mateusz Walocha. Najmłodszym uczestnikiem był 8 – letni Hubert Surmacz. Zawodnicy otrzymali puchary i medale. Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz – instruktor w tuchowskim klubie.

Zapraszamy na kółko szachowe, w każdy piątek w godzinach od 17.00 do 19.00. Warto nadmienić, że najlepszym tuchowskim szachistą do lat 18 jest Jakub Wąs, co potwierdził zwycięstwem w turnieju „LIS SZACHOWNICY” 10 marca w Lisiej Górze oraz w Dąbrowie Tarnowskiej 14 kwietnia w turnieju o „Puchar Fundacji CORDARE” zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast w Pogórzańskiej Lidze Szachowej Powiatu Tarnowskiego w klasyfikacji juniorskiej zajmuje drugie miejsce, po rozegraniu trzech z ośmiu kolejek. W każdym turnieju wzięło udział ponad 100 szachistów z naszego rejonu w wieku od 5 do 75 lat.

W imieniu organizatorów i uczestników, dziękujemy dyrektorowi MOSiR – Markowi Srebro oraz tuchowskiej firmie bodman.com.pl za pomoc i współfinansowanie turniejów.

W najbliższym okresie klub MOSiR Tuchów weźmie udział w następujących turniejach: 60 edycji „Złotej Wieży” w Krakowie 21 kwietnia, III Małopolskiej Lidze Szachowej Junior w Zabierzowie 22 kwietnia, V edycji PLSzPT 2018 w Tarnowie 29 kwietnia oraz w II indywidualnym Otwartym Turnieju o Puchar Doliny Białej w Tuchowie 13 maja.

Fotorelacja oraz tekst: współorganizator turniejów szachowych – Roman Kawa.

Skip to content