Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncert świąteczny Inovroclaviensis

Serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny zespołu muzyki dawnej i chóru młodzieżowego INOVROCLAVIENSIS, który odbędzie się w środę 29 grudnia br. o godz. 15:30 w tuchowskim Domu Kultury.
Zespół muzyki dawnej INOVROCLAVIENSIS powstał w 1979 roku, obecnie działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Koncert zespołu to barwne widowisko muzyczne, żywcem wzięte z polskiego dworu króla Zygmunta Starego w Krakowie na Wawelu, gdzie renesansowe kostiumy, subtelna dworska muzyka, piękne pieśni, stare instrumenty (m.in. lutnia, fidel sopranowa, rebec, viole da gamba: sopranowa, altowa, tenorowa;, flety renesansowe, krümhorny) i tańce dworskie sprawiają unikalne wrażenie wielu słuchaczom z Europy Zachodniej.

„INOVROCLAVIENSIS” jest ambasadorem muzyki polskiej wśród narodów starego kontynentu. Ma w swoim repertuarze dworską muzykę włoską, niemiecką, angielską, francuską, hiszpańską i przede wszystkim polską z okresu renesansu, średniowiecza i wczesnego baroku, aż po współczesną literaturę chóralną. Wielokrotnie koncertował w różnych zakątkach kraju (m.in.: Warszawa – Teatr Wielki Opery i Baletu, Zamek Królewski, Teatr Stanisławowski Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich; Szczecin – Zamek Książąt Pomorskich, Kołobrzeg, Koszalin, katedra w Oliwie, Kraków, Poznań, Gorzów Wlkp., Toruń, Bydgoszcz), za granicą w Niemczech, Belgii, Włoszech, Szwecji, Czechach i Francji zdobywając uznanie i najlepsze recenzje. Nagrywany przez stacje radiowe i telewizyjne. Śpiewał u Ojca Świętego Jana Pawła II, na mszy św. w Bazylice Saint Andrea w Pescarze we Włoszech, Archikatedrze Wawelskiej oraz Kościele Polskiej Misji Katolickiej im. Matki Boskiej Częstochowskiej w Brukseli oraz polskiej katedrze w Sztokholmie. (Źródło: www.inovroclaviensis.pl)

Skip to content