Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kontrole składów węgla

Burmistrz Tuchowa zwróciła się do Inspekcji Handlowej w Tarnowie z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli składów węgla. Wniosek ten jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców związane z pogorszającą się jakością węgla, który dostępny jest na terenie powiatu tarnowskiego.

– Otrzymuję wiele sygnałów od mieszkańców, że węgiel, który kupują u lokalnych przedsiębiorców jest niskiej jakości, a co za tym idzie generuje olbrzymią emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Dlatego postanowiłam zwrócić się z wnioskiem do Inspekcji Handlowej w Tarnowie o przeprowadzenie kontroli w składach węgla – mówi burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

4 listopada weszło w życie rozporządzenie Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych. Ministerstwo wprowadziło również świadectwa jakości paliw w ramach obowiązującej od 12 września 2018 r. ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

Od 4 listopada każdy mieszkaniec, który kupuje węgiel powinien otrzymać informacje nie tylko o tym jakie są jego parametry, ale też czy to paliwo spełnia wymagania jakościowe.
Warto upomnieć się o takie świadectwo podczas zakupu węgla.

Kliknij, aby zapoznać się z pismem do Inspekcji Handlowej.

Skip to content