Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Lata dwudzieste, lata trzydzieste…

25 maja w Siedliskach odbyła się IX Rodzinna Majówka, tym razem w stylu retro. Po nabożeństwie majowym przy figurce Matki Boskiej Fatimskiej w towarzystwie orkiestry parafialnej udaliśmy się na boisko za remizą OSP.

Tam przenieśliśmy się do roku 1919 i w tamtym klimacie w wyjątkowy sposób spędziliśmy niezapomniane chwile. Gwoździem programu była wizyta Ignacego Jana Paderewskiego i Hanki Ordonówny. Słuchaliśmy wielkich przebojów tamtych lat w wykonaniu wspaniałych solistów i wyjątkowego chóru absolwentów SP w Siedliskach, powołanego na tę okazję. Odbył się koncert orkiestry, konkursowy pokaz mody i konkurs kapeluszy retro. W kąciku fotograficznym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa z klaunem i szczudlarzami. Do tego poczęstunek dla wszystkich uczestników w postaci lodów , drożdżówek, kołaczy , swojskiego chleba, lemoniady, kiełbasek, kaszanki ,ogórków kiszonych.

Impreza ta mogła odbyć się w tej formie dzięki środkom z realizowanego projektu Poznaj Polskie Drogi do Niepodległości w ramach FIO . Organizatorzy tego wydarzenia to Szkoła Podstawowa w Siedliskach, Stowarzyszenie Siedliskie Forum Rozwoju, Rada Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content