Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Maciej Nalepka i Łukasz Helizanowicz wyróżnieni!

W środę 30 listopada 2016 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej wyróżnieni zostali sportowcy z gminy Tuchów, którzy osiągnęli wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Odroniec odczytał opis sylwetek dwóch sportowców:

Maciej Nalepka – tuchowianin, tenisista stołowy. Od najmłodszych lat związany ze sportem. Reprezentant Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Wielokrotny mistrz Polski we wszystkich kategoriach (singiel, debel, drużynowo). Wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych, zaliczanych do rankingu światowego. Brązowy medalista mistrzostw Europy we włoskim Lignano 2013 i duńskim Vejle w 2015, srebrny medalista mistrzostw świata w Pekinie w 2014 roku. 1 stycznia 2016 roku zakwalifikował się do Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro – jako pierwszy tuchowianin w historii. Zrzeszony w klubie IKS „Jezioro” Tarnobrzeg, dla którego zdobył łącznie kilkadziesiąt medali, z czego 20 na mistrzostwach Polski. Miłośnik zwierząt i podróży.

Łukasz Helizanowicz – młody sportowiec z Siedlisk uprawiający kolarstwo górskie. Zwycięzca turniejów ogólnopolskich, olimpiady młodzieży w 2016 r., lider klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Zdobywca czołowych miejsc w Pucharach Polski w Sławnie, Wałbrzychu, Białymstoku, Białej Prudnickiej, Skomielnej Białej. Zdobywca Pucharu Prezesa PZKOL podczas Mistrzostw Polski. Zwycięzca klasyfikacji Górale na start. Drugi w historii najmłodszy Mistrz Polski na Olimpiadzie Młodzieży.

Następnie burmistrz Tuchowa odczytał listy gratulacyjne od Rady Miejskiej w Tuchowie oraz burmistrza Tuchowa.

List gratulacyjny za szczególne osiągnięcia sportowe dla Macieja Nalepki, reprezentanta Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.
Serdecznie gratulujemy mistrzowskich osiągnięć sportowych na arenie międzynarodowej. Swoją postawą udowodnił Pan, że człowiek potrafi zwalczyć swe słabości, bić kolejne rekordy, dążyć do bycia coraz lepszym. Pańska siła woli, samodyscyplina i talent zaowocowały wspaniałymi wynikami sportowymi, których efektem było reprezentowanie Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Panu motywacji do odnoszenia sukcesów sportowych, a kolejne zwycięstwa staną się impulsem do jeszcze większej pracy.
Życzymy wytrwałości i szczęścia w pokonywaniu wszelkich przeszkód w realizacji własnych marzeń i ambicji. Jesteśmy dumni i wdzięczni za godne reprezentowanie miasta i gminy Tuchów.

List gratulacyjny za szczególne osiągnięcia sportowe dla Łukasza Helizanowicza
Serdecznie gratulujemy mistrzowskich osiągnięć sportowych, zarówno tych na poziomie regionalnym, ale przede wszystkim tych na poziomie ogólnopolskim. Niech życzliwość losu sprzyja Ci w podejmowaniu dalszych wyzwań, z radością i pasją daną młodym pokoleniom. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Ci motywacji do odnoszenia sukcesów sportowych, a kolejne zwycięstwa staną się impulsem do jeszcze większej pracy.
Życzymy Ci wytrwałości i szczęścia w pokonywaniu wszelkich przeszkód w realizacji własnych marzeń i ambicji. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że godnie reprezentujesz nasze miasto i gminę Tuchów.

Serdecznie gratulujemy sportowcom osiągnięć i sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia wyróżnień.

Skip to content