Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Moc pozytywnej energii – zakończenie projektu

Dobiegła końca realizacja projektu „Moc pozytywnej energii – aktywnie spędzamy czas w Dąbrówce Tuchowskiej, Lubaszowej, Łowczowie, Mesznej Opackiej i Piotrkowicach”.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Z tego powodu 24 listopada 2016 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie, odbyło się spotkanie podsumowujące. Przybyło blisko 200 dzieci wraz z opiekunami, przedstawiciele rad rodziców i zaproszeni goście reprezentujący tuchowski samorząd. W czasie spotkania wspólnie wspominaliśmy wszystkie wydarzenia objęte projektem. Pierwszą konferencję majową, pikniki we wszystkich miejscowościach i trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Obejrzeliśmy prezentację przygotowaną na tę okazję, w czasie której z wielu stron sali dało się słyszeć: „To my! To my! To nasza szkoła!”.

Jako że projekt zawierał elementy edukacyjne, dzieci brały udział w konkursie wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym i ochronie przyrody, a także o wszystkich miejscowościach objętych działaniami. Warto podkreślić, że uczestnicy konkursu zadziwili organizatorów zaangażowaniem i poziomem zdobytej wiedzy. Tym bardziej miło było wręczyć zwycięzcom nagrody, na które w pełni zasłużyli.

Założenia projektu zostały w pełni osiągnięte. Podczas wszystkich wydarzeń byliśmy świadkami wzajemnej integracji, współpracy i życzliwości dzieci, opiekunów, gości i mieszkańców w każdej miejscowości. Dodatkowo dzieci miały okazję zawrzeć nowe znajomości wśród rówieśników z innych szkół. Nie mamy żadnych wątpliwości, że takie działania są w naszym środowisku niezwykle potrzebne i wszystkim przynoszą wiele korzyści. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się jeszcze zrealizować podobne inicjatywy.

Projekt nie byłby możliwy do zrealizowania bez wsparcia naszych partnerów – Domu Kultury w Tuchowie, gminy Tuchów i Wiktora Chrzanowskiego. Jednak największe podziękowanie należy się nauczycielom pełniącym rolę opiekunów i przygotowującym dzieci do prezentacji artystycznych oraz konkursu wiedzy. Takie same podziękowania chcemy skierować do wszystkich rodziców, mieszkańców i druhów OSP, którzy aktywnie włączyli się w organizację pikników.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Edukacja drogą do sukcesu” w Piotrkowicach,
Magdalena Marszałek i Mariusz Ryś – koordynatorzy projektu.

Skip to content