Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Magiczne zdjęcia tuchowian

Przeglądając stare fotografie odnosi się wrażenie, że ludzie z dawnych czasów różnili się od nas. Nie chodzi tutaj o różnice mentalne czy ówczesną modę. Ci ludzie mieli w sobie coś magicznego, co sprawia, że oglądając stare fotografie przenosimy się w inny wymiar.

Do redakcji serwisu tuchow.pl zgłosił się Tomasz Marszałek, który przekazał nam elektroniczną kopię kilkudziesięciu fotografii dokumentujących życie mieszkańców Tuchowa, nie tylko w Tuchowie, ale również poza jego granicami. Możemy m.in. obejrzeć fotografie podwawelskiego zakola Wisły z barkami przewożącymi węgiel. Serdecznie dziękujemy Tomaszowi Marszałkowi za przekazanie fotografii.

Historia tych fotografii jest ciekawa, gdyż zostały odnalezione w piwnicy jednej z krakowskich kamienic. Były to negatywy szklane, które następnie zostały zeskanowane.

Jeśli ktoś z naszych czytelników rozpoznaje twarze osób na fotografiach lub kojarzy miejsca ich wykonania, to prosimy o informację na adres: promocja@tuchow.pl.

Warto wspomnieć, że w 2010 roku z okazji jubileuszu 670-lecia miasta Tuchowa, Urząd Miejski w Tuchowie wydał album „Tuchów wczoraj i dziś” zawierający kilkaset archiwalnych fotografii.

Jeśli któryś z naszych czytelników jest w posiadaniu starych fotografii i zechciałby się nimi z nami podzielić, to zachęcamy do kontaktu: Wiktor Chrzanowski, w.chrzanowski@tuchow.pl

Kliknij, aby obejrzeć fotografie przekazane przez Tomasza Marszałka.