Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Małopolskie Remizy i Bezpieczna Małopolska – dobre informacje dla strażaków ochotników

Lipiec przyniósł bardzo dobre informacje dla strażaków ochotników z naszej gminy. Od początku miesiąca, burmistrz Tuchowa wraz z komendantem gminnym dwukrotnie uczestniczyli w spotkaniach aby odebrać z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Stanisława Sorysa umowy potwierdzające udzielenie pomocy finansowej dla gminy Tuchów i poszczególnych jednostek.

Strażacy z gminy Tuchów otrzymają w najbliższych tygodniach środki finansowe w formie dotacji, które zostaną przeznaczone na remont remizy oraz zakup systemów selektywnego alarmowania. Wnioski o dofinansowanie zostały złożone w dwóch programach realizowanych przez Województwo Małopolskie.

W pierwszym z nich tj. „Małopolskie Remizy 2015” wniosek został złożony wspólnie przez Gminę Tuchów i Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchowie a dotyczył zadania pn. „Termomodernizacja i poprawa warunków BHP garaży oraz pomieszczeń warsztatowych i socjalnych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie”.
Całkowitą wartość zadania oszacowano na poziomie 63 120,00 zł a kwota dofinansowania tego zadania przez Województwo Małopolskie wyniosła 31 560,00 złotych.

Drugi program, pn. „Bezpieczna Małopolska 2015”, dotyczy doposażenia jednostek OSP nie wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w sprzęt, ze szczególnym uwzględnieniem systemu selektywnego alarmowania. Wniosek złożony przez Gminę Tuchów uwzględniał zakup systemu alarmowania dla druhów z Piotrkowic, Karwodrzy i Dąbrówki Tuchowskiej.
Dofinansowanie w tym przypadku wynosi 10 560,00 złotych a całkowity koszt zadania wyniesie 24 000,00 złotych.

Warty podkreślenia jest fakt, że po dokonaniu szczegółowej analizy wniosków a w szczególności ich uzasadnień, w programie „Bezpieczna Małopolska 2015” spośród ponad setki wnioskujących samorządów, dofinansowanie otrzymała niespełna połowa gmin starających się o dofinansowanie.

Wartość zadań, które muszą zostać zrealizowane do 15 października br. wyniesie minimum 87 120,00 złotych, a łączna wartość dofinansowania to 42 120,00 złotych. Oprócz dotacji otrzymanych z Województwa Małopolskiego inwestycje zostaną zrealizowane dzięki wsparciu środków finansowych Gminy Tuchów, Starostwa Powiatowego, Rady Osiedlowej w Tuchowie i środkom własnym poszczególnych OSP.

Relacje ze spotkań wraz z galerią zdjęć:
http://malopolskie.pl/Wydarzenia/Index.aspx?id=14431 – „Małopolskie Remizy 2015”
http://malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=14527 – „Bezpieczna Małopolska 2015”

fot. malopolskie.pl

Skip to content