Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Misja – książka! Zagłosuj na zbiór opowiadań tuchowskich licealistek!

Konkurs „Misja – książka!” to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki!

Młodzi autorzy z pomocą i wsparciem nauczyciela – opiekuna drużyny, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

Zachęcamy do przeczytania zbioru opowiadań tuchowskich licealistek oraz do oddania swojego głosu w konkursie właśnie na tę książkę.

Kliknij, aby zagłosować!

„W niewoli losu” to zbiór opowiadań autorstwa świeżo upieczonych uczennic Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. Każde opowiadanie zawiera inną interpretację tematu apokalipsy. Przenosi czytelnika w ciemne strony ludzkiego umysłu i odbiega od powszechnie znanych wizji końca świata. Z czym zmierzą się bohaterowie opowiadań? Czy wyjdą z niewoli losu?

Autorkami zbioru opowiadań są: Justyna Burnat, Maja Mikrut, Klaudia Rąpała, Anna Nawój.

Gdyby ktoś kiedyś powiedział nam, że w wieku szesnastu lat napiszemy naszą pierwszą książkę, zapewne nie uwierzyłybyśmy w jego słowa. A jednak tak się stało – mówią autorki.

Opiekunką drużyny jest nauczycielka tuchowskiego liceum Iwona Sandecka. – To właśnie dzięki jej pomocy i cennym radom udało się stworzyć naszą książkę. Poświęciła nam każdą możliwą chwilę, nawet swój czas wolny, gdy tylko potrzebowałyśmy wskazówek do dalszej pracy. Powodów naszej wdzięczności można by wymieniać wiele, lecz z tego miejsca pragniemy powiedzieć tylko jedno: Dziękujemy! – dodają autorki.

Konkurs ma na celu rozwijanie kreatywności i talentów literackich, wzbudzenie zainteresowania procesem powstawania książki, zachęcanie do pracy zespołowej.

Skip to content