Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim z medalami dla Gabrieli Hudyki

Młoda, zdolna, utalentowana – Gabriela Hudyka i tym razem nie zawiodła. Z tegorocznych mistrzostw Polski w kolarstwie górskim przywiozła dwa medale.

W dniach 19- 22 lipca w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski MTB XCO w kolarstwie górskim. Do pokonania była 4 km runda ze stromymi podjazdami, wymagającymi zjazdami i elementami technicznymi, którą trzeba było pokonać kilka krotnie. Ta impreza gromadzi najlepszych zawodników z całej Polski. Gabriela rywalizowała w kategorii juniorka (17-18 lat) zdobywając brązowy medal, a tym samym tytuł II wicemistrzyni Polski.

Za niespełna miesiąc bo już 18 sierpnia Gabriela wystartowała w mistrzostwach Polski MTB XCM (maraton) w Wiśle. Tym razem do pokonania były 42 km trasy wiodącej po leśnych wzniesieniach, która w sumie liczyła 1600 m. n.p.m. przewyższenia. Podjazdy były długie, wymagające dużej wytrzymałości i siły, a kamieniste zjazdy wymagały sprawności technicznej. Z tych mistrzostw Gabriela przywiozła srebrny medal i tytuł I wicemistrzyni Polski w maratonie.

W sezonie 2018 Gabriela Hudyka startowała we wszystkich pucharach Polski (7 edycji):
1. Białystok – 3 miejsce
2. Lublin – 2 miejsce
3. Wałbrzych – 3 miejsce
4. Pcim – 1 miejsce
5. Głuchołazy – 2 miejsce
6. Jelenia Góra – 4 miejsce
7. Boguszów – Gorce – 2 miejsce

W rezultacie w klasyfikacji generalnej pucharu Polski Gabrysia zajęła wysokie drugie miejsce, tracąc zaledwie jeden punkt do zwyciężczyni. Tak wysokie wyniki pozwoliły Gabrieli zakwalifikować się do młodzieżowej kadry narodowej, co pomoże jej rozwijać swoją rowerową pasję.

Przykład Gabrysi jest najlepszym dowodem na to, że ciężka praca, dyscyplina, zdeterminowanie w dążeniu do celu w połączeniu z pasją, dają radość i satysfakcję z osiągniętych sukcesów. Jest to również świetna forma spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Na co dzień Gabrysia jest uczennicą LO im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie i trenuje w UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE. Często możecie zobaczyć ją na naszych drogach i leśnych ścieżkach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content