Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Najpiękniejsze pisanki Miłosławy Strzelczyk

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. w przeddzień Niedzieli Palmowej, w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, w przepięknej scenografii utworzonej z rosochatych i słupowych palm wielkanocnych, wielobarwnych, różnorodnych, wiosennych kwiatów i setek pisanek tradycyjnych i współczesnych odbył się finał 28. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

W konkursie udział wzięło 300 autorów z trzech powiatów ziemi tarnowskiej (najmłodszy uczestnik 4-latek, a najstarszy 80–latek).

Miło nam poinformować, że tuchowianka Miłosława Strzelczyk zajęła I miejsce w 28. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy w kategorii „pisanka tradycyjna i współczesna”.

Konkurs jest dobrą okazją do podtrzymywania i upowszechniania tradycji ludowych ziemi tarnowskiej związanych z obrzędowością wielkanocną.

Gratulujemy Pani Miłosławie talentu i wyrażamy uznanie za wiedzę i umiejętności.

Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, a gospodarzem i współorganizatorem Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Muzeum Etnograficzne.

Źródło: facebook

Skip to content