Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nie dla czadu! Nie pal śmieci!

Z inicjatywy burmistrza Tuchowa oraz tuchowskich strażaków, w ramach ogólnopolskiej akcji „NIE DLA CZADU”, mającej na celu uświadomienie Polakom jak groźny i niebezpieczny jest tlenek węgla, przygotowane zostały ulotki zawierające podstawowe informacje m.in. czym jest tlenek węgla, jakie są objawy zatrucia, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz jak zminimalizować ryzyko zatrucia tlenkiem węgla.

Już od poniedziałku 23 listopada ulotki te wraz z kalendarzami tuchowskich strażaków otrzymują mieszkańcy Tuchowa. Ten sposób dystrybucji sprawi, że materiały trafią do prawie tysiąca domów i mieszkań na terenie naszego miasta. Kolejny tysiąc ulotek otrzymają do swojej dyspozycji radni i sołtysi, aby zawarte w materiałach informacje dotarły do jak największej liczby mieszkańców naszej gminy. Dodatkowo w najbliższym numerze Kuriera Tuchowskiego pojawi się ulotka na jednej z jego stron. W ten sposób do mieszkańców trafi kolejne dwa tysiące sztuk.

Aby maksymalnie wykorzystać sposób dystrybucji i możliwość dotarcia do mieszkańców naszej gminy, a także ze względu na sam format ulotki, na jej drugiej stronie zostały zamieszczone informacje dotyczące innej ogólnopolskiej akcji prewencyjnej, w którą także aktywnie włącza się tuchowski samorząd– „NIE PAL ŚMIECI”. Zima to okres w którym mieszkańcy Małopolski borykają się z problemem nieczystego powietrza. Chcemy wpłynąć na podniesienie świadomości mieszkańców na temat związany z wpływem naszego życia na czystość powietrza i otaczającego środowiska.

Skip to content