Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Wielki sukces zespołu rytmicznego Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie

Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie w I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rytmicznych Szkół Muzycznych I stopnia, który odbył się 12 listopada w Dobczycach.

Zespół rytmiczny klasy III cyklu 6-letniego przygotowany przez mgr Natalię Trzeciak otrzymał główną nagrodę Grand Prix przeglądu za wykonanie trzech utworów:
1. Emil Jaques-Dalcroze – Rhythmes de Dances nr 5 (interpretacja ruchowa z rekwizytami, akompaniament – Artur Cich),
2. Agnieszka Widlarz – Piosenka „Umiem ja, umiesz ty” (teatralna interpretacja piosenki),
3. Małgorzata Guzowska – piosenka „Chodzi kot po mandolinie” (interpretacja ruchowa piosenki z wykorzystaniem instrumentarium Orffa, akompaniament – Natalia Drozen-Czaplińska).

Młodzi wykonawcy w wieku od 8 do 11 lat zachwycili spontanicznością, pięknym śpiewem, grą aktorską, poczuciem rytmu i precyzją wykonania.

Liczący 48 osób zespół na scenie prezentował się imponująco w żółto czarnych strojach. Emanowała z nich i udzielała się słuchaczom radość wspólnego muzykowania. To był prawdziwie artystyczny popis. Wszystkim uczniom gratulujemy!

Serdeczne gratulacje, podziękowania i uznanie dla Natalii Trzeciak, która zachowując naturalną spontaniczność dzieci przygotowała tak ambitny i precyzyjny program. Do tego sukcesu przyczynili się również akompaniatorzy – gorące podziękowania dla Natalii Drozen-Czaplińskiej i ucznia Artura Cicha (z klasy A. Szajer).

Występ w Dobczycach potwierdził, że nasi uczniowie są nie tylko świetnymi wykonawcami, ale również ambasadorami naszej szkoły i środowiska przez wzorowe zachowanie, kulturę słowa, życzliwość, uśmiech i serdeczność dla innych.

Gratulujemy rodzicom takich pociech i serdecznie dziękujemy za trud związany z organizacją i przygotowaniem do wyjazdu na przegląd. W sposób szczególny dziękujemy paniom: M. Dunaj, E. Karpiel i M. Podrazie, które towarzyszyły uczniom na wyjeździe służąc różnorodną pomocą.

Jeszcze raz dla WSZYSTKICH gratulacje i wielkie brawa.
Dyrekcja Szkoły

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowej przygotowanej przez Myślenice iTV.

Skip to content