Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Poród w tuchowskim szpitalu z uśmiechem

Coraz więcej oddziałów położniczych, w tym Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Centrum Zdrowia Tuchów decyduje się na uśmierzanie bólu porodowego podtlenkiem azotu (tzw. gazem rozweselającym). Centrum Zdrowia Tuchów jako jedyny w regionie szpital świadczy tego typu usługę.
W Centrum Zdrowia Tuchów przyszłe mamy rodzące drogami naturalnymi mają możliwość skorzystania podczas porodu z gazu rozweselającego. Na sali porodowej tuchowskiego szpitala zainstalowano butle z gazem rozweselającym. Ich obsługa jest prosta.
Centrum Zdrowia Tuchów, niezależnie od wprowadzenia tego sposobu uśmierzania bólu porodowego zapewnia rodzącym bezpłatny dostęp do znieczulenia przewodowego.
Pacjentki wykazują duże zainteresowane możliwością skorzystania z gazu rozweselającego podczas porodu – mówi Naczelna Pielęgniarka Jolanta Obrzut.
Lekarze przekonują, że taki rodzaj znieczulenia jest zupełnie bezpieczny dla matki i dla dziecka. Podtlenek azotu, znany od wielu lat jako tzw. gaz rozweselający, jest bezpiecznym dla matki i płodu środkiem o działaniu zmniejszającym odczuwanie bólu, lęku i niepokoju, nie wpływa negatywnie ani na kondycję przyszłej mamy, ani jej dziecka. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie zaburza akcji porodowej. Pierwszy okres porodu staje się dużo przyjemniejszy i łatwiejszy do zniesienia.
Pacjentka samodzielnie steruje swoim „znieczuleniem” oddychając w razie potrzeby przez indywidualną maskę i rozpoczynając inhalację przed nadchodzącym skurczem porodowym, oczywiście w obecności lekarza i położnej. Działanie gazu staje się odczuwalne po kilku wdechach i utrzymuje się przez kilka minut po zaprzestaniu podawania.
Centrum Zdrowia Tuchów zapewnia, że nowa metoda uśmierzania bólu jest dla przyszłych mam dostępna bez żadnych dodatkowych opłat. Zdaniem Prezesa Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów Tomasza Olszówki – o wprowadzeniu tej metody uśmierzania bólu decyduje coraz większe zapotrzebowanie ze strony kobiet oraz mocniejsze ukierunkowanie szpitala na oferowanie pacjentkom usług, których poszukują i oczekują.
Zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy posiada bardzo dobrze wyposażony blok operacyjny oraz salę porodową wyposażoną w klimatyzacje. Wysoki poziom świadczonych usług zapewnia wyszkolony personel medyczny oraz nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Oddział Ginekologiczno-położniczy w Tuchowie jest ciągle doposażony, aby spełniał najwyższe standardy jakości.

Centrum Zdrowia Tuchów

Skip to content