Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Nowy Prezes Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o.o. w Tuchowie

Informujemy, że od dnia 2 stycznia 2020 r. funkcję Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o.o. w Tuchowie pełni Wojciech Skruch.

W związku ze złożoną przez Sławomira Jędrusiaka rezygnacją z funkcji Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej”, Rada Nadzorcza Spółki ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu.

W odpowiedzi na ogłoszenie w regulaminowym terminie wpłynęło 6 ofert. Do rozmów kwalifikacyjnych przystąpiło dwóch kandydatów. Rada Nadzorcza dokonała oceny rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzonych z kandydatami na zasadach określonych w regulaminie wyboru Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” Sp. z o. o. w Tuchowie.

Najwyższą ocenę uzyskał Wojciech Skruch, którego Rada Nadzorcza na podstawie Uchwały 1/XII/2019 z dnia 10 grudnia 2019 r. powołała na Prezesa Zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” sp. z o. o. w Tuchowie.

Wojciech Skruch – urodzony w Tuchowie, prawnik i ekonomista, specjalista w zakresie finansów publicznych i pozyskiwania środków unijnych, długoletni Skarbnik Gminy Ciężkowice. Od 1998 roku radny Rady Powiatu Tarnowskiego, a od 2014 radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów z zakresu infrastruktury drogowej, sportowej, komunalnej czy oświatowej.

Urodziłem się w Tuchowie, uczyłem się w tutejszej szkole podstawowej, jestem absolwentem naszego tuchowskiego liceum ogólnokształcącego. Moja rodzina od pokoleń mieszka i pracuje w Tuchowie. Tutaj mam swoje gospodarstwo rolne i niewielką winnicę. Znam Tuchów od dziecka, znam mieszkańców, ale przede wszystkim znam problemy, które ich trapią – podkreśla Wojciech Skruch.

Prezesowi Wojciechowi Skruchowi życzymy powodzenia w realizacji nowych obowiązków, odważnych decyzji i sprawnego kierowania spółką.

Skip to content