Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Odnawiamy centra wsi za pieniądze unijne

Gmina Tuchów pozyskała kolejne środki ze źródeł zewnętrznych, a dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – łącznie w wysokości 814 750 PLN. Wnioski złożone za pośrednictwem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju w Tuchowie do Urzędu Marszałkowskiego zostały ocenione pozytywnie.

Na początku czerwca Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś podpisze umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na dofinansowanie inwestycji. Już teraz trwają przygotowania do ogłoszenia przetargów na realizację zadań.
Wnioski zostały przygotowane na odnowę centrów trzech wsi: Łowczowa, Lubaszowej i Karwodrzy.
W ramach odnowy centrum wsi Lubaszowa wykonane zostaną: droga wraz z parkingiem, plac zabaw oraz ogrodzenie wokół terenu zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Lubaszowej.
Odnowa wsi Łowczów zakłada również zagospodarowanie terenu wokół szkoły: powstanie boisko do piłki siatkowej, skocznia do skoku w dal, plac zabaw dla dzieci, wykonane zostaną chodniki i plac z kostki brukowej.
W Karwodrzy natomiast prace dotyczą rozbudowy infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Zmodernizowany zostanie budynek magazynowo-szatniowy (modernizacja dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie posadzek i elewacji, tynkowanie i malowanie), wykonane zostaną przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne oraz instalacje wewnętrzne. W drugim etapie powstanie boisko do piłki siatkowej, zmodernizowany zostanie stadion piłkarski (wiaty dla zawodników oraz miejsca dla kibiców). Nie zabraknie miejsc postojowych a teren wokół budynku zostanie ogrodzony.

Oto wykaz dofinansowania każdej z inwestycji:
– 194 400,00 zł – Odnowa centrum wsi Łowczów
– 283 750,00 zł – Odnowa centrum wsi Karwodrza
– 336 600,00 zł – Odnowa centrum wsi Lubaszowa

Skip to content