Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Tuchowskiej zakończyła realizację I etapu projektu unijnego finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. W pierwszym etapie uczestniczyły dzieci klasy II prowadzone przez Panią Jolantę Odroniec.Dzięki kolejnemu projektowi unijnemu szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne. Uczniowie brali udział w atrakcyjnych zajęciach, podczas których pogłębiali wiedzę, rozwijali zainteresowania i doskonalili umiejętności.

W tym dużym projekcie edukacyjnym uczestniczyć będzie ok. 150 000 uczniów z 2 700 szkół podstawowych z terenu sześciu województw, w tym województwa małopolskiego.

Głównym celem projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci rozpoczynających naukę szkolną odbywać się będzie poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Więcej na stronie www.pierwszaki.eu

Skip to content