Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pierwszy piknik w Jodłówce Tuchowskiej

W niedzielę, 2 sierpnia odbył się pierwszy w historii Jodłówki Tuchowskiej piknik rodzinny. Pogoda dopisała, a wieczorny „kapuśniaczek” nie przeszkodził w dobrej zabawie. Były konkursy, pokazy, zabawy i tańce.

Dzieci mogły pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, poddać się bajkowemu pomalowaniu twarzy, skosztować słodkiej waty cukrowej lub lodów dla ochłody w ten upalny dzień. Gościnnie w pikniku udział wzięły dzieci, które pieszo pokonały kilka kilometrów z pobliskiej „zielonej szkoły” w Kołkówce, by uczestniczyć w tej imprezie.

Na scenie dzieci zaprezentowały układy taneczne oraz wzięły udział w zorganizowanych konkursach. Nie zabrakło dobrej zabawy, jak i emocji w rywalizacjach sportowych oraz konkursie śpiewających dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi drobne upominki. Była też bardzo zacięta walka w przeciąganiu liny pomiędzy strażakami, a „resztą świata”. „Reszta świata” dzielnie walczyła, lecz niestety była słabsza.

Strażacy z Jodłówki Tuchowskiej oraz Tuchowa prezentowali pokazy strażackie. Nie lada frajdą dla dzieci była możliwość założenia na głowę kasku, „zwiedzanie” wozu strażackiego i siedzenie za kierownicą wozu strażackiego.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jodłówce Tuchowskiej serwowały pyszne ciasto oraz chleb domowego wypieku, a także smalczyk. Ponadto, na swoim stoisku, prezentowały piękne rękodzieło. Można było podziwiać ręcznie wykonane serwety oraz przedmioty z wikliny i papieru. Młoda artystka prezentowała swoje akwarele. Na zakończenie do tańca przygrywał zespół Potężne Kaczory, który piknikowe śpiewanie rozpoczął melodiami dla dzieci.

Mamy nadzieję, że to dobry początek pikników rodzinnych w tej miejscowości! Zapraszamy wszystkich mieszkańców – całe rodziny z Jodłówki Tuchowskiej, przyjezdnych i turystów na organizowane w Domu Kultury „Jodełka” wydarzenia kulturalne i pikniki. Zachęcamy wszystkich do włączania się w życie kulturalne Jodłówki Tuchowskiej. Chętne dzieci zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach plastycznych i umuzykalniających, które rozpoczną się już we wrześniu. A już 13 września idziemy do lasu na grzyby i na Festyn Grzybiarski.

Organizatorami pikniku byli: Dom Kultury w Tuchowie, Rada Sołecka w Jodłówce Tuchowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP w Jodłówce Tuchowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i włączyli w organizację i przeprowadzenie imprezy.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content