Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Zespół VOICE na festiwalu w Macedonii

W dniach 24 – 28 lipca 2015 roku zespół tańca nowoczesnego „VOICE” z Domu Kultury w Tuchowie, wspólnie z grupą taneczną „VOCE” z Dąbrowy Tarnowskiej, reprezentował Tuchów na XI International Folk Dance Festival Ohrid Waves 2015 w Macedonii.

Grupa taneczna, pod opieką instruktora i choreografa tańca – Pawła Potępy, wzięła udział w dwóch koncertach. Pierwszy inauguracyjny koncert odbył się w Centrum Kultury w Strudze. Zespół otrzymał duże brawa oraz pamiątkowy dyplom. Drugi koncert plenerowy na otwartej scenie odbył się w historycznym mieście Ohrid. Grupa taneczna wraz z uczestnikami festiwalu wzięła również udział w wieczornej, barwnej paradzie ulicami miasta Ohrid. W festiwalu udział wzięło łącznie 650 uczestników, przedstawicieli 8 państw: Polski, Bułgarii, Rosji, Turcji, Litwy, Łotwy, Estonii i Izraela. Grupa „VOICE” godnie reprezentowała Polskę oraz Tuchów. Niewątpliwie była to duża promocja naszego miasta oraz kultury polskiej. Zespół z Polski oczarował miejscową publiczność, która licznie towarzyszyła koncertom w Strudze oraz w Ohridzie. Dla naszej młodzieży, która wróciła zachwycona i wypoczęta, występy były wielkim przeżyciem, a dla naszego miasta dużym wyróżnieniem.

Festiwal zorganizowany został przez Makfolk Association & „Talija” Art Co. Team we współpracy z Centrum Kultury w Strudze.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Skip to content