Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Podaruj odrobinę czasu – spotkanie integracyjne

18 czerwca na działce „Nadziei” odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem: „Podaruj odrobinę czasu”. Przy pięknej pogodzie uczestnicy przeżywali niecodzienne chwile radości. Spotkanie rozpoczęła msza św., której przewodniczył o. Adam Kośla – były wolontariusz u początku powstania stowarzyszenia, a koncelebrował o. Karol Barnaś – także oddany przyjaciel „Nadziei”.

W słowie skierowanym do uczestników o. Adam wspominał początki powstania wspólnoty, a było to w listopadzie 1991 roku. W czerwcu 1992 roku powstało prawnie zarejestrowane stowarzyszenie. Ojciec Adam mówił, że celem wspólnoty było wyjście dzieci niepełnosprawnych ze swych domów, wskazywał na Jezusa, który jest w centrum wszelkiego działania, przypominał jak ważna jest jedność w grupie, wzajemne zrozumienie i pomoc. Mówił, że każdy może dać coś z siebie, by grupa wzrastała i nadal się rozwijała. Liturgię ubogacali instrumentalno – wokalnie wolontariusze. Po wspólnej modlitwie nastąpił czas zabawy, przy muzyce w wykonaniu p. Łukasza. Pełne humoru scenki prowadziła p. Zdzisława. Wszystkim towarzyszyła radość i miła przyjacielska atmosfera.

Na spotkanie przybyła wytworna „dama – hrabina” w uroczej karecie. Podopieczni byli szczęśliwi i wdzięczni za obecność z nimi tak wielu przyjaciół. Rodzice dzieci niepełnosprawnych częstowali upieczonymi ciastami, chlebem i smalcem. Była kiełbasa od pp. Sajdaków, artykuły spożywcze z firmy Trójka, lody z firmy spożywczej w Łękawce i inne produkty od darczyńców. Przybyli goście, wolontariusze duchowni – klerycy WSD Redemptorystów i świeccy – uczniowie szkół z Tuchowa i okolic angażowali się w miłą zabawę, znajdując w swym zabieganiu czas na darowanie siebie niepełnosprawnemu człowiekowi, który także pragnie zrozumienia, uśmiechu, akceptacji i miłości.

Dziękujemy serdecznie za uczynione dobro.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową w planowanej budowie ośrodka opiekuńczo – mieszkalnego tak potrzebnego w Tuchowie. Obecnie nadarzyła się okazja dokupienia działki, a tym samym powiększenia terenu wokół planowanego budynku. Krótki termin na decyzję w sprawie działki stawia nas przed potrzebą pilnego poszukiwania osób, które wsparłyby to ważne dla nas zadanie.
Dlatego bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. Jeżeli to możliwe prosimy o zainteresowanie naszym problemem Państwa Przyjaciół.
Zdajemy sobie sprawę, że nasze plany wymagają dużego zaangażowania finansowego, ale jako rodzice dzieci niepełnosprawnych szukamy pomocy, gdyż sami nie jesteśmy w stanie sprostać tym problemom.
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Z poważaniem
prezes Stowarzyszenia „ Nadzieja” – Marian Gut


Skip to content